Zagłębie zabawiło się z Miedzią na zakończenie 7. kolejki

29 wrz 2015, 20:29

Zagłębie Sosnowiec pokonało na wyjeździe Miedź Legnica 4:1 i awansowało na 3. miejsce w tabeli. Dwie bramki dla drużyny z Sosnowca zdobył Jakub Aruk, który przesunął się dzięki temu do czołówki klasyfikacji najlepszych strzelców.

Przed rozpoczęciem meczu lekkim faworytem byli gospodarze, którzy wygrali dwa ostatnie mecze w lidze i odbili się od dna tabeli. Z kolei Zagłębie prezentuje się bardzo nierówno, mecze świetne przeplatają przeciętnymi. Na ich szczęście dzisiejszy występ będzie zapisany do pierwszej grupy.

Przed przerwą padła tylko jedna bramka, której autorem został Jakub Arak. Dla 20-letniego zawodnika była to już piąta bramka w obecnych rozgrywkach. Związany niegdyś z Legią zawodnik kontynuował swój popis strzelecki w drugich czterdziestu pięciu minutach. Po równo upływie gry podwyższył wynik na 2:0 i znacznie przybliżył swój klub do zwycięstwa. Po siedmiu minutach rozmiary porażki zmniejszył Łukasz Garguła, który pewnie wykorzystał rzut karny. Goście zamiast bronić się przed remisem mocno ruszyli do przodu, w myśl zasady, że najlepszą obroną jest atak. Już w 68. minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Fonfara, a w 76. minucie wynik spotkania ustalił Łukasz Matusiak.

Dzięki zwycięstwu Zagłębie awansowało na 3. miejsce w tabeli. O jeden punkt więcej mają na swoim koncie Chrobry Głogów i Stomil Olsztyn. Miedź Legnica zajmuje 14. miejsce z dorobkiem ośmiu punktów.

Miedź Legnica- Zagłębie Sosnowiec 1:4 (0:1)