Strona główna Piłka nożna Zagranica zainteresowana transmisjami meczów Ekstraklasy!

Zagranica zainteresowana transmisjami meczów Ekstraklasy!

0

Pandemia koronawirusa spowodowała, że niektóre z lig zdecydowały o przedwczesnym zakończeniu sezonu. To sprawia, że kanały sportowe chcące transmitować wydarzenia dziejące się na żywo szukają innych produktów, które mogą zaciekawić kibica sportu. 

O zakończeniu rozgrywek zdecydowała choćby liga francuska, której przedstawiciele regularnie walczą o zwycięstwo w europejskich pucharach, liga belgijska, czy liga szkocka. Dopiero w połowie czerwca piłkarskie rozgrywki zostaną wznowione w Hiszpanii czy we Włoszech.

To sprawia, że w kręgu zainteresowań stają się ligi ze słabszych państw, w tym Polski, gdzie mecze Ekstraklasy zostaną wznowione już pod koniec maja.

Umowy zostały już sfinalizowane z podmiotami z Wielkiej Brytanii i Irlandii, Danii, Szwecji, Norwegii oraz Izraela. Poszerzono też współpracę o transmisje kolejnych meczów na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii – czytamy w komunikacie podanym przez PKO BP Ekstraklasę.

Mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy będą pokazywane w tym sezonie w co najmniej 16 krajach – dodaje prezes Animucki.

Po 2 mecze z każdej kolejki zostaną pokazane w Wielkiej Brytanii i Irlandii (Free Sports) oraz w Izraelu (Sport 1, Sport 1 HD, Sport 2).

To doskonała wiadomość dla wszystkich fanów futbolu w Zjednoczonym Królestwie, którzy będą mogli śledzić na swoich telewizorach rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Z każdej kolejki pokażemy na żywo po dwa mecze całkowicie bezpłatnie poprzez platformę telewizyjną i naszą aplikację FreeSports – zauważa dyrektor operacyjny Free Sports, Richard Sweeney.

Ekstraklasa na poważnie zawita w krajach skandynawskich. Prawo do pokazywania 50 meczów w sezonie 2019/2020 wykupiła agencja Spring Media. Tym samym transmisje z polskiej ligi będą dostępne w Danii, Szwecji i Norwegii. Oprócz pokazywanych meczów planuje się utworzyć specjalną kampanię promującą najlepszych zawodników naszej ligi.

Polacy są zdecydowanie największą grupą imigrantów w Norwegii i tym bardziej cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli pokazywać zarówno polskim, jak i norweskim widzom rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy – komentuje Helge Birkelund, wiceprezes ds. sportu w Amedia.

Źródło: Onet, TVP Sport, gol24.pl, Ekstraklasa, Kanał Sportowy

http://credit-n.ru/credit-card-single-tinkoff-platinum.html

Komentarze