Strona główna Piłka nożna Zagraniczne media komentują zwolnienie Adama Nawałki

Zagraniczne media komentują zwolnienie Adama Nawałki

0
Foto: REUTERS/Kai Pfaffenbach

Adam Nawałka już oficjalnie nie jest selekcjonerem reprezentacji Polski. Choć jego umowa wygaśnie dopiero wraz z końcem lipca to dziś na konferencji prasowej tę informację podali zarówno trener jak i przede wszystkim prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek.

Decyzję Bońka i Nawałki zdążyły już skomentować światowe media, które w jednej kwestii są zgodne – zaważyły fatalne mistrzostwa świata w wykonaniu reprezentacji Polski.

Brytyjski „The Sun” nazwał artykuł „NAWALK-AWAY” co może oznaczać nic innego jak „Nawałka-odchodzi”. Dodaje, że główną przyczyną był katastrofalny Mundial w wykonaniu „Biało-czerwonych”. Przypomina również, że Polska była pierwszą europejską drużyną, która pożegnała się z rosyjską imprezą.

Włoska „La Gazzeta dello Sport” poszła nieco dalej i wymienia Gianniego De Biasiego i Cesare Prandelliego jako głównych kandydatów do zastąpienia Nawałki. Włosi oczywiście również nie zapomnieli o tragicznej grze reprezentacji oraz zaznaczyli, że to Nawałka zrezygnował z funkcji szkoleniowca.

Niemiecki „Sport1” wypowiada się w tym samym tonie, ale twierdzi, że to PZPN nie przedłużył kontraktu z 60-latkiem. „PZPN reaguje na rozczarowujące mistrzostwa świata w 2018 roku w Rosji. Umowa z Adamem Nawałką nie będzie odnowiona” – możemy przeczytać w niemieckich mediach.

 

Komentarze