ZAKSA – Warta Zawiercie (15.02): Czas na rewanż. Transmisja z polskiego meczu w Lidze Mistrzów

15 lut 2023, 09:30

Zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle kilka dni temu wykonali duży krok w stronę awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu fazy play-off obrońcy tytułu wygrali na wyjeździe z Aluronem CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:19, 25:23). Do rozegrania został jednak jeszcze rewanż. Podpowiadamy, gdzie szukać transmisji ze spotkania ZAKSA – Warta Zawiercie.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Goście mogą stracić w meczu rewanżowym tylko jednego seta

Już w środę 15 lutego, w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się spotkanie ZAKSA – Warta Zawiercie. Na triumfatora tej pary w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów czeka ekipa Itas Trentino. Bliżej do starcia się z Włochami mają w tym momencie siatkarze gospodarzy. W pierwszym meczu pokonali swoich rywali bez oddania im nawet jednego seta.

Wynik jest tym bardziej imponujący, że ekipa z Kedzierzyna-Koźle grał przed obcą publicznością. Dopiero teraz czeka ją starcie przed własną publicznością. Czy w związku z tym Warta Zawiercie ma jakiekolwiek szanse na awans? Tak, ale te są minimalne. Jurajscy Rycerze musieliby wygrać 15 lutego 3:0 lub 3:1, a następnie zwyciężyć w Złotym Secie. Wydaje się to zadaniem z kategorii arcytrudnych.

Zawiercianie nadziei jednak nie tracą. W ostatnim ligowym spotkaniu pokazali, że potrafią rozgrywać niemal perfekcyjne spotkania i pokonali ekipę PSG Stal Nysa 3:0. Dawid Konarski, najlepiej punktujący w tamtym starciu gracz powiedział w pomeczowym wywiadzie, iż jest to dobry prognostyk przed rewanżowym starciem z ZAKSĄ. Oby tak było. Dla dobra sportowych emocji.

Gdzie oglądać? Transmisja z meczu ZAKSA – Warta Zawiercie

Mecz ZAKSA – Warta Zawiercie rozpocznie się w środę o godzinie 18:00. Polsko-polski bój będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport.