Jastrzębski Węgiel odrobił straty z Piacenzą i zagra w półfinale Ligi Mistrzów!

28 lut 2024, 19:33

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po raz trzeci z rzędu zagrają w półfinale Ligi Mistrzów! Aktualni mistrzowie Polski wygrali 3:0 z Piacenzą i odrobili straty z pierwszego spotkania (2:3), pokonując w ostatecznym rozrachunku włoską drużynę.

Jastrzębski Węgiel w półfinale LM

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu siatkarze Jastrzębskiego Węgla musieli uznać wyższość włoskiej ekipy. Przed tygodniem Piacenza wygrała przed własną publicznością 3:2 i przed rewanżem miała przewagę, ale nie była ona na tyle duża, aby mistrzowie Polski nie mogli myśleć o odwróceniu losów rywalizacji.

Otwierająca partia była dość wyrównana, ale jastrzębianie nie pozwolili gościom wyjść na prowadzenie choćby na chwilę. Kilka razy wynik był remisowy, ale ostatecznie gospodarze wygrali 25:22. W drugim secie siatkarze z Kędzierzyna-Koźla musieli gonić Piacenzę, a o jego losach zadecydowała emocjonująca końcówka, zakończona ich wygraną 26:24.

Przed trzecim setem było jasne, że Jastrzębie nie odpadnie nawet przy wyniku 2:3 – wówczas potrzebny byłby złoty set. Jak się okazało, nie było potrzeby jego rozgrywania. W ostatniej partii lider tabeli PlusLigi prowadził niemal od samego początku i wygrał 25:21.

Jastrzębski Węgiel – Piacenza 3:0 (25:22, 26:24, 25:21)

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla stali się tym samym drugim półfinalistą Ligi Mistrzów. Wcześniej z awansu cieszył się turecki Ziraat Bankasi, który po złotym secie wygrał w dwumeczu z Guaguas.