Zamieszki podczas spotkania Ruchu z Rakowem

14 paź 2017, 01:50

Piątkowe spotkanie w ramach Nice 1 ligi pomiędzy Ruchem Chorzów, a Rakowem Częstochowa wywołało spore zamieszki na trybunach. Kibice drużyny przyjezdnej zdemolowali swój sektor i czekać ich będą srogie kary.

Atmosfera była gorąca szczególnie w drugiej połowie, wszystko zaczęło się od wywieszenia przez fanów Ruchu flag kibiców gości, po chwili flagi te spłonęły a to doprowadziło do odpowiedzi kibiców Rakowa.

Kibice przyjezdni nie tylko wyrywali krzesełka, ale także chcieli wydostać się z sektora gości. Ochrona choć z dużymi trudnościami ostatecznie poradziła sobie z rozwścieczoną publicznością. Mecz nie został przerwany, a Ruch pokonał drużynę z Częstochowy 1:0 po bramce Bojana Markovicia.

Obie ekipy mogą się teraz spodziewać surowych kar, gospodarze za spalenie flag przeciwnika, a goście za skandaliczne zachowanie w wyznaczonym dla nich sektorze.