Strona główna Piłka nożna Zapadła decyzja w sprawie meczu Izrael-Polska!

Zapadła decyzja w sprawie meczu Izrael-Polska!

0
polandin.com.uk

Od wtorku 12 listopada w Izraelu trwają bombardowania spowodowane atakiem izraelskich sił powietrznych na Palestynę. W całym państwie rozbrzmiewały syreny alarmowe. W związku z zaistniałą sytuacją mecz kwalifikacji do Euro 2020 mógł się nie odbyć na terenie Izraela lub zostać przesunięty.

Ostrzał rakietowy ze Strefy Gazy to odpowiedź na atak izraelskich sił lotniczych. W południowej i środkowej części kraju zamknięto uczelnie i szkoły oraz podano komunikat, w którym poinstruowano cywilów, aby nie szli do pracy jeśli to możliwe. Sytuacja w Izraelu mogła doprowadzić do odwołania meczu eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Izraelska Federacja Piłkarska  wysłała zapytanie do Cypru o możliwość zorganizowania spotkania. Zbigniew Boniek poinformował na wtorkowej konferencji, że decyzja o rozegraniu spotkania nastąpi w ciągu 24 godzin.

Ostatecznie zapadła decyzja o rozegraniu meczu tak jak zaplanowano, czyli w sobotę o godzinie 20:45 w Jerozolimie. PZPN wydał oficjalny komunikat w tej sprawie:

“Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że reprezentacja Polski zgodnie z wcześniejszym programem wyleci w piątek, 15 listopada 2019 roku do Izraela i rozegra tam zaplanowane w terminarzu UEFA spotkanie eliminacji mistrzostw Europy. Biorąc pod uwagę napiętą sytuację w kraju gospodarza meczu, PZPN po licznych rozmowach i konsultacjach z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, ambasadą Polski w Izraelu, federacją piłkarską Izraela oraz przedstawicielami UEFA, podjął decyzję o udaniu się do Jerozolimy i rozegraniu planowanego meczu eliminacji ME.

Nasi rozmówcy i partnerzy organizujący te rozgrywki zapewnili nas o wykluczeniu ryzyka i gwarancjach bezpieczeństwa podróży i pobytu reprezentacji Polski oraz grupy ok. 2000 polskich kibiców, wybierających się do Izraela. Jednocześnie gospodarze meczu zaapelowali do polskich kibiców o odpowiedzialność, dyscyplinę i bezwzględne zastosowanie się do przepisów prawnych obowiązujących na terenie państwa Izrael.

Polski Związek Piłki Nożnej zastrzega sobie prawo podjęcia stosownych i stanowczych działań w sytuacji, kiedy w związku z meczem Izrael – Polska będzie zagrożone bezpieczeństwo polskich piłkarzy i kibiców”.

  http://credit-n.ru/credit-card-single-tinkoff-platinum.html

Komentarze