Zaskakująca porażka beniaminka Ekstraklasy, pewne zwycięstwo “Górali”

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:02
16 sty 2016, 12:37

Termalica Bruk-Bet Nieciecza i Podbeskidzie Bielsko-Biała rozegrały swoje pierwsze mecz w 2016 roku. Podopieczni Marcin Mandrysza ulegli drugoligowej Stali Mielec 1:2. Z kolei Podbeskidzie wygrało 4:0 z Rozwojem Katowice.

Stal-Termalica: Jako pierwsza na prowadzenie wyszła Termalica, po tym jak rzut karny na bramkę zamienił Jakub Biskup. Szybko, bo już w 17. minucie gry do remisu doprowadził Andreja Prokić. Dziewięć minut przed końcem pierwszej połowy Mateusz Cholewiak strzelił ostatnią bramkę w tym spotkaniu, przez co jego drużyna wygrała ze “Słoniami”.

Stal Mielec: Marek Kozioł – Robert Sulewski, Sebastian Zalepa, Michał Bierzało, Adrian Liberacki – Przemysław Lech, Jakub Żubrowski, Bartosz Nowak, Łukasz Żegleń, Mateusz Cholewiak – Andreja Prokić.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Andrzej Witan – Michał Markowski, Pavol Staňo, Jakub Wróbel – Jakub Biskup, Mateusz Kupczak, Bartłomiej Babiarz, Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Smuczyński – Emil Drozdowicz, Lucas Carvalho. W II połowie grali także: Adrian Olszewski, Sebastian Ziajka, Dalibor Pleva, Dawid Plizga, Martin Juhar, Mario Lička.

Stal Mielec 2-1 Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Podbeskidzie-Rozwój: W meczu Podbeskidzia z Rozwojem również wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Wynik meczu otworzył Adam Mójta w 5 minucie gry. Cztery minuty później wynik spotkania podwyższył Paweł Tarnowski. W 10 i 12 minucie rywalizacji padły kolejne gole, obie bramki należą do Mateusza Szczepaniaka.

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wojciech Kaczmarek (46 Sebastian Madejski) – Adam Pazio (46 Frank Adu Kwame), Paweł Baranowski (46 Krystian Nowak), Kristián Kolčák (46 Celestine Lazarus), Adam Mójta (46 Bartosz Jaroch) – Jakub Kowalski (46 Marek Sokołowski), Adrian Łuszkiewicz (46 Mateusz Możdżeń), Kōhei Katō (46 Adam Deja), Sebastian Bartlewski (46 Dariusz Kołodziej), Paweł Tarnowski (46 Lukáš Janič) – Mateusz Szczepaniak (46 Kamil Jonkisz).

Rozwój Katowice: Wojciech Pawłowski (46 Bartosz Soliński) – Raúl González (46 Piotr Barwiński), Robert Menzel (46 Dawid Domański), Przemysław Gałecki (46 Łukasz Kopczyk), Łukasz Winiarczyk (46 Kamil Cholerzyński) – Tomasz Wróbel (46 Wojciech Król), Bartosz Jaroszek (46 Adam Giesa), Kevin Thompson (46 Robert Tkocz), Patryk Szymański (46 Filip Kozłowski), Konrad Nowak (46 Patryk Kun) – Adam Żak (46 Adam Czerkas).

Podbeskidzie Bielsko-Biała 4-0 Rozwój Katowice