Zawisza wygrywa rzutem na taśmę arcyważny mecz!

Aktualizacja: 9 kwi 2016, 15:16
9 kwi 2016, 13:48

Zawisza Bydgoszcz po piorunującej końcówce pokonał na wyjeździe Rozwój Katowice 3:1 w meczu 25. kolejki piłkarskiej 1. ligi. Bohaterem przyjezdnych został Szymon Lewicki!

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gości, którzy po 28 minutach prowadzili 1:0 za sprawą Szymona Lewickiego. Rozwój nie zamierzał się poddawać i jeszcze przed przerwą wyrównał, a strzelcem bramki na 1:1 był pomocnik gospodarzy, Tomasz Wróbel.

Druga połowa nie wskazywała na zmianę rezultatu. Dominujący Zawisza na niespełna kwadrans przed końcem meczu straciła obrońcę, Jean-Yves Mvoto, który otrzymał czerwony kartonik. Na szczęście dla bydgoszczan na murawie cały czas przebywał najlepszy w obecnym sezonie snajper tego klubu, Szymon Lewicki, który najpierw w 89. minucie wyprowadził gości na prowadzenie, a dwie minuty później ustalił wynik spotkania na 3:1! Warto wspomnieć, że napastnik Zawiszy ma na swoim koncie już 11 goli w obecnym sezonie.

W tabeli 1. ligi Zawisza nadal jest 3., ale odzyskał dwa punkty do liderującej Arki i Wisły Płock. Rozwój zajmuje 12. miejsce i ma już tylko trzy punkty przewagi nad miejscem dającym utrzymanie.