Zawisza wygrywa z Lechem!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:39
14 mar 2015, 19:52

Zawisza Bydgoszcz pokonał  na własnym boisku Lecha Poznań 1:0. “Kolejorz” od 25. minuty grał w “10”.

Zarówno Lech jak i Zawisza do meczu przystąpiły z szacunkiem do rywala. Zawisza spokojnie rozgrywał piłkę, a Lech starał się bronić i kontrować. Kiedy wydawało się, że Poznaniacy Przejmują inicjatywę w 25. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Aaraud Djoum.

Zawisza nie mógł zaprzepaścić takiej okazji i tak też zrobił. W 33. minucie po rzucie rożnym gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Josep Barisić. Lech do końca pierwszej połowy dobrze się bronił.

W drugiej połowie Maciej Skorża zmienił Pawłowskiego na Formellę. Lech miał sporadyczne sytuacje w których budował akcje ofensywne. Zawisza natomiast mądrze i spokojnie atakował rywala, ale Lech dobrze się bronił.

Końcówka przyniosła wiele emocji, Lech atakował i miał dobre okazje, ale ani Lovrencsics, ani Hamalainen nie doprowadzili do remisu. Zawisza starał się kontrować i robił to dobrze, ale albo brakowało dokładności, albo po prostu szczęścia.

Ostatecznie Zawisza pokonał Lecha Poznań 1:0.

Zawisza Bydgoszcz 1:0 Lech Poznań (Barisić 33′)