Strona główna Piłka nożna Zawodnicy i sztab szkoleniowy Wisły zgodzili się na obniżenie pensji

Zawodnicy i sztab szkoleniowy Wisły zgodzili się na obniżenie pensji

0

Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Wisły Kraków zgodził się na zmniejszenie wynagrodzenia podczas trwania pandemii koronawirusa w Polsce.

W ostatnim czasie sporo mówiło się na temat problemów finansowych polskich zespołów, które spowodowane są zawieszeniem rozgrywek piłkarskich w Polsce. Włodarze Wisły doszli do porozumienia ze sztabem szkoleniowym raz zawodnikami w sprawie czasowego obniżenia pensji co pozwoli zachować płynność finansową Białej Gwiazdy.

Kilka dni temu na zmniejszenie wynagrodzeń zgodzili się zawodnicy Śląska Wrocław.

Wisła Kraków w związku z obniżeniem pensji zawodnikom oraz sztabowi szkoleniowemu wydała oświadczenie:

Wisła Kraków jest dla nas, tak samo jak dla setek tysięcy kibiców, czymś więcej niż tylko miejscem pracy. Pokazaliśmy to zaangażowaniem na boisku, podnosząc się wspólnie ze strefy spadkowej, pokażemy to również poza boiskiem, ponosząc solidarnie część kosztów ogarniającego nas kryzysu.

Zarówno drużyna, jak i sztab szkoleniowy wyrażają gotowość do uczestnictwa w programie oszczędnościowym w zakresie ustalonym z władzami Klubu i władzami polskiej piłki.

Jednocześnie apelujemy o przestrzeganie zasad walki z epidemią. Zostańmy w domu! Im bardziej zdyscyplinowani będziemy dzisiaj, tym szybciej zdusimy rozprzestrzenianie się wirusa i tym szybciej będziemy mogli wrócić na boiska.

Za drużynę i sztab szkoleniowy Wisły Kraków
Jakub Błaszczykowski, kapitan
Artur Skowronek, trener

Komentarze