Strona główna Piłka nożna Zawodnik Chelsea Londyn rywalem Milika?!

Zawodnik Chelsea Londyn rywalem Milika?!

0

Coraz większe niezadowolenie z pobytu w londyńskiej Chelsea, skłania go do poszukiwania nowego klubu. Diego Costa, 27-letni napastnik reprezentacji Hiszpanii, już wkrótce może zostać rywalem Arkadiusz Milika w Napoli! Włoski klub jest bardzo poważnie zainteresowany jego zatrudnieniem, gdyż zdecydowanie ułatwiłoby im to grę na wielu frontach. 

Jest to niestety bardzo niedobra informacja dla Milika, który po odejściu Higuaina, miał zostać pierwszym napastnikiem włoskiego Napoli. Niestety plany trenera klubu mogą się zmienić, gdyż włodarze klubu z Neapolu, bardzo mocną są zainteresowani zatrudnieniem Diego Costy, któremu coraz bardziej nie odpowiada sytuacja w angielskiej Chelsea Londyn. Kontrakt 27-letniego Hiszpana obowiązuje jeszcze przez 3 lata, a to podnosi jego rzeczywistą wartość o kolejne kilka milionów euro.

Mimo tego, włoski klub zapewne będzie stać na jego zatrudnienie. Piłkarz jest wyceniany na 45 milionów euro, ale żeby już w tym okienku mieć go u siebie, Napoli musiałoby prawdopodobnie zapłacić cenę oscylującą w okolicach 55-60 milionów euro. W Chelsea Londyn, napastnik rozegrał 78 spotkań, w których strzelił 36 goli, a także zaliczył 16 asyst. Na boisku spędził blisko 6300 minut. W pierwszej reprezentacji Hiszpanii wystąpił 10 razy i raz udało mu się pokonać bramkarza rywali.

W przeszłości z sukcesami występował jeszcze w Atletico Madryt, z którego w 2012 roku został wykupiony przez Romana Abramowicza za blisko 35 milionów euro. Swoją profesjonalną karierę rozpoczynał w portugalskim Sportingu Braga.

Źródło: Przegląd Sportowy

 

Komentarze