Strona główna Piłka nożna Piłkarz Jagiellonii został zawodnikiem mistrza Słowenii

Piłkarz Jagiellonii został zawodnikiem mistrza Słowenii

0
N/z Jagiellonia Bialystok fot. Marta Winnowicz

Środkowy obrońca Jagiellonii Białystok wraca do ojczyzny. Zawodnik został zawodnikiem NK Maribor, który jest aktualnym mistrzem kraju. W białostockim klubie spędził ponad dwa lata.

Nemanja Mitrović przechodzi do NK Maribor, aktualnego mistrza Słowenii. Za 26-latka proponowano klubowi z Podlasia około 150 tysięcy euro, co dla Jagiellonii było zbyt mało. Kolejna propozycja okazała się już zadowalająca i klub zgodził się na transfer zawodnika.

Mitrović w latach 2009-2012 grał we Włoszech, gdzie występował w młodzieżowych drużynach, takich jak Inter U19, Sassuolo U19 i Bologna U19. W styczniu 2013 roku wrócił do kraju i reprezentował barwy klubu NK Olimpija. Łącznie w słoweńskiej Prva Liga wystąpił 111 razy, strzelając pięć bramek i notując sześć asyst. W sierpniu 2017 roku został zawodnikiem Jagiellonii Białystok, w barwach której wystąpił w 57 spotkaniach, zdobywając dwie bramki. Nemanja Mitrović jest także reprezentantem swojego kraju. W seniorskiej kadrze rozegrał do tej pory trzy spotkania, ale wcześniej grał również w kadrze U19 i U21.

Maribor nie najlepiej zaczął sezon 2019/20. Po siedmiu kolejkach jest na szóstym miejscu w tabeli, tracąc do lidera sześć punktów. W czwartek okaże się, czy Mitrović będzie mógł zagrać w eliminacjach Ligi Europy. Słoweński klub czeka mecz rewanżowy z Łudogorcem Razgrad w ostatniej rundzie eliminacji. Pierwsze spotkanie w Bułgarii zakończyło się bezbramkowym remisem.

Komentarze