Zażarty bój o prawo gry w I lidze

14 cze 2015, 19:23

Pogoń Siedlce podejmowała na własnym boisku zespół Rakowa Częstochowa w pierwszej odsłonie dwumeczu, którego stawką jest byt na zapleczu ekstraklasy w przyszłym sezonie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Faworytem dwumeczu są zawodnicy z Siedlec, którzy w zakończonym sezonie rzutem na taśmę wywalczyli 15. miejsce na koniec rozgrywek I ligi. Pierwszy mecz barażowy nie ułożył się jednak po ich myśli. Jako pierwsi bramkę strzelili zawodnicy z Częstochowy, a konkretnie Wojciech Rejman w 59. minucie. Dla zawodników Rakowa byłaby to świetna zaliczka w perspektywie rewanżu na własnym boisku.

Plany pokrzyżował im jednak nieobliczalny Donald Djousse, który wyrównał w 90. minucie spotkania. Znany z brutalnej gry w barwach Pogonii Szczecin Kameruńczyk tym razem został bohaterem Pogonii z Siedlec.

Rewanż zostanie rozegrany 20. czerwca w Częstochowie.