Strona główna Piłka nożna Zbigniew Boniek piłkarzem stulecia w ankiecie TVP!

Zbigniew Boniek piłkarzem stulecia w ankiecie TVP!

1
Fot: East News

Od kilku tygodni na SPORT.TVP.PL, z okazji stulecia odzyskania niepodległości, trwała zabawa, w której kibice wybierali najlepszych piłkarzy w historii Polski. Po wyłonieniu zawodników z każdej pozycji, w finale spotkali się Józef Młynarczyk, Władysław, Żmuda, Zbigniew Boniek i Robert Lewandowski. Bezkonkurencyjny okazał się prezes PZPN, który otrzymał 62,8 procenta głosów.

Zbigniew Boniek znajduje się na liście stu najlepszych piłkarzy w historii światowej piłki nożnej według FIFA. Wraz z reprezentacją Polski wystąpił na mundialu w Argentynie w 1978 roku, w Hiszpanii w 1982 roku (3. miejsce) i w Meksyku w 1986 roku. W piłce klubowej zdobył Puchar Europy (1985), Puchar Zdobywców Pucharów (1984) i Superpuchar Europy (1984). To również zdobywca 3. miejsca w plebiscycie Złotej Piłki w 1982 roku. Boniek występował w Juventusie, Romie, Widzewie i Zawiszy Bydgoszcz.

W głosowaniu otrzymał 62,8 proc. głosów – ponad dwa razy więcej od drugiego Roberta Lewandowskiego. Trzecie miejsce przypadło Władysławowi Żmudzie, który minimalnie wyprzedził Józefa Młynarczyka.

1 komentarz