Zidane wróci do pracy? Chce go angielski gigant

Aktualizacja: 22 sty 2023, 18:59
21 sty 2023, 16:12

Nie milką echa na temat przyszłości Zinedine’z Zidane’a. Francuz, który w ostatnich miesiącach najbardziej był łączony z zastąpieniem Didiera Deschampsa w reprezentacji Francji, niebawem może zostać nowym menedżerem Chelsea.

Od ponad półtora roku Zinedine Zidane pozostaje bez pracy. Wraz z końcem sezonu 2020/21 Francuz pożegnał się z Realem Madryt, co było wówczas dla niego drugą kadencją w ekipie “Królewskich”. Przez długi czas wydawało się, że 50-latek zastąpi Didiera Deschampsa w reprezentacji Francji.

Zidane miał zastąpić Deschampsa

Doniesienia łączące Zidane’a z kadrą narodową nasilały się wraz z mundialem w Katarze. Jeszcze przed turniejem mówiło się, że po zakończeniu turnieju Deschamps zakończy swoją 54-latek zakończy swoją ponad 10-letnią kadencję, a jego miejsce zajmie właśnie legendarny pomocnik.

Sprawy potoczyły się zupełnie inaczej. Reprezentacja Francji dotarła do wielkiego finału, w którym po rzutach karnych przegrała z Argentyną. To jednak wystarczyło, aby władze tamtejszego związku zaufały Deschampsowi i przedłużono z nim kontrakt do zakończenia kolejnego mundialu w USA, Meksyku i Kanadzie.

Zidane obejmie Chelsea?

Przy takim obrocie spraw kolejne miejsce pracy Zidane’a stało się sporą niewiadomą. Teraz pojawiły się doniesienia, że 50-latek może niebawem trafić do Premier League. “Daily Express” informuje, że Francuz jest rozpatrywany jako menedżer Chelsea i miałby zastąpić Grahama Pottera, który nie radzi sobie zbyt dobrze.

Więcej szczegółów podał z kolei hiszpański dziennik “OK Diario”. W klubie ze stolicy Anglii Zidane miałby zarabiać aż 50 milionów euro brutto za sezon, co uczyniłoby go najlepiej opłacanym trenerem na świecie. Obecnie miano to dzierży Diego Simeone, który otrzymuje w Atletico 40 milionów euro.

Juventus stracił 15 punktów po decyzji sądu. To dopiero początek problemów

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA