ZIO Pjongczang: Cztery zawodniczki na podium biegu na 10 km techniką dowolną!

15 lut 2018, 11:09

Norweżka Ragnhild Haga triumfowała w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną podczas igrzysk w Pjongczangu. Na podium stanęły jeszcze trzy zawodniczki… Najlepsza z Polek, Sylwia Jaśkowiec, zajęła 24. miejsce.

Haga pokonała główne kandydatki do złotego medalu i sprawiła niespodziankę kibicom biegów narciarskich na całym świecie. Jednak największa sensacja to trzecie miejsce ex aequo zajęte przez Finke Kriste Parmakoski i Norweżke Marit Bjoergen.

Bieg ułożył się znakomicie dla złotej medalistki. Na półmetku nieznacznie wyprzedzała ją jeszcze druga ostatecznie Charlotta Kalla, jednak na dwóch kolejnych punktach pomiaru czasu to Norweżka miała najlepsze rezultaty. Szwedkę wyprzedziła o ponad 20 sekund. Ponad pół minuty do mistrzyni straciły wspomniana Parmakoski i Bjoergen.

Dobry występ zaliczyła Sylwia Jaśkowiec, która do zwyciężczyni straciła 2 minuty i 21 sekund. Pozostałe Polki wedle oczekiwań: 42. Ewelina Marcisz, a 64. miejsce Martyna Galewicz. Justyna Kowalczyk nie startowała.