Zmiany w szeregach mistrzów Polski. Z Rakowa odejdzie kolejny piłkarz

4 sie 2023, 19:38

Jeszcze przed meczem z Arisem Limassol dojdzie do zmian w kadrze Rakowa Częstochowa. Z klubu odejdzie Mateusz Wdowiak, którego w swoim składzie nie widzi trener Dawid Szwarga. Zawodnik ma przenieść się do Zagłębia Lubin.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Wdowiak zwiąże się z Zagłębiem trzyletnim kontraktem

Mistrzowie Polski w letnim oknie transferowym zakontraktowali już kilkunastu nowych piłkarzy. Włodarze Rakowa cały czas myślą również o nowych wzmocnieniach. Duże zakupy wymagają również sprzedaży. Dlatego też z klubem lada moment ma się pożegnać 26-letni Mateusz Wdowiak. Zawodnik do Częstochowy przeniósł się zimą 2021 roku. Wcześniej Wdowiak reprezentował Cracovię. Do tej pory w barwach “Medalików” zaliczył 98 występów. Strzelił w nich 17 goli i zaliczył 7 asyst.

W sezonie 2023/24 swoje statystyki będzie już szlifował w Zagłębiu Lubin. Dziennikarz Tomasz Włodarczyk poinformował, że piłkarz ma z nowym klubem związać się trzyletnim kontraktem. W najbliższych dniach Wdowiak przejdzie w Lubinie testy medyczne. Następnie złożyć podpis pod umową ważną do 30 czerwca 2026 roku.

Jak bliski jest transfer zawodnika, najlepiej świadczy fakt, że 26-latek został skreślony z listy zawodników na dwumecz z Arisem Limassol w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Do nowej drużyny Wdowiak trafi w ramach definitywnego transferu. Kwota całej transakcja ma wynieść 150 tysięcy euro.

Wdowiak będzie kolejnym wzmocnieniem Zagłębia. Klub z Lubina w bieżącym oknie transferowym sprowadził już m.in. Damiana Dąbrowskiego i Mikkela Kirkeskova.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

LM i LKE. Kiedy Raków, Lech, Legia i Pogoń grają mecze w 3. rundzie?

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA