Znakomite pożegnanie Boruca, Krychowiak rządził w środku pola! Oceny Polaków za mecz z Urugwajem

11 lis 2017, 00:00

Polska zremisowała w Warszawie z Urugwajem 0:0 w pierwszym spotkaniu towarzyskim, w ramach przygotowań do przyszłorocznego Mundialu. Zobacz oceny, jakie wystawiliśmy naszym zawodnikom (skala 1-10).

Artur Boruc – 10

“Król Artur” zagrał znakomite spotkanie i godnie pożegnał się z kibicami reprezentacji Polski. Może nie zasłużył na najwyższą ocenę w tym jednym spotkaniu, ale za całą karierę w biało-czerwonych barwach należy mu się wszystko co najlepsze. Boruc zagrał 44 minuty i kilka razy obronił uderzenia średniej trudności, a w 35. minucie popisał się znakomitą interwencją po strzale Martina Silvę, ratując nas przed stratą bramki.

Thiago Cionek – 6

Często niedoceniany defensor ponownie nie zawiódł. Pokazał on, że jest pierwszym zawodnikiem do wejścia w przypadku absencji, któregoś z środkowych obrońców, a może nawet włączy się do walki o podstawowy skład. Grał tylko pierwszą połowę i popełnił jeden błąd, po którym rywali mieli rzut wolny z groźnej odległości, co nieco obniża jego notę.

Kamil Glik – 6

Kilkukrotnie oddalał zagrożenie od naszej bramki. Znakomicie radził sobie z Edinsonem Cavanim w defensywie, ale brakowało skuteczności w ofensywie. W polu karnym rywali piłka go szukała, ale nie potrafił tego zamienić na gola.

Jarosław Jach – 6

Biorąc pod uwagę fakt, że to był dla niego debiut w dorosłej reprezentacji Polski, można stwierdzić, że zagrał solidnie. Nie wyróżnił się czymś wyjątkowym, ale grając przeciwko takim piłkarzom jak Cavani, wystarczy że nie daje się “rozwinąć skrzydeł”  rywalom. W 23. minucie popełnił niewielki błąd przy wybiciu piłki, który zakończył się rzutem rożnym dla Urugwaju.

Bartosz Bereszyński – 7

Dobry mecz zarówno w ofensywie jak i defensywie. W tym spotkaniu pokazał, że zasługuje na regularne występy w podstawowym składzie reprezentacji Polski. Po jego akcji i dośrodkowaniu Kamil Wilczek miał jedną z najlepszych sytuacji w tym meczu do zdobycia bramki.

Maciej Rybus – 5

Grał dość zachowawczy i był mało widoczny. Rzadko brał udział w akcjach ofensywnych, a miał ku temu okazje, gdyż w defensywie nie miał zbyt wiele pracy. Nie będzie miał zbyt wielu dobrych wspomnień z tego występu, o ile będzie miał jakiekolwiek.

Grzegorz Krychowiak – 7

Wrócił “stary” dobry Krychowiak! W piątkowym występie potwierdził, że jego ostatnie mecze w reprezentacji nie były przypadkiem i regularna gra w klubie pozwoliła mu wrócić do formy jaką prezentował jeszcze jako zawodnik Sevilly. Zaliczył sporo odbiorów i zagrał kilka udanych prostopadłych podań, z którymi defensywa rywali miała problemy.

Jacek Góralski – 6

Pokazał, że zostawia na boisku wszystko co może, czasami niwelując tym braki w umiejętnościach. Grał twardo, kilka razy faulował i był faulowany. Zanotował kilka odbiorów, które były początkiem kontrataków.

Jakub Błaszczykowski – 6

Przyzwyczaił nas do nieco lepszych występów. Ten można uznać jedynie za solidny. W 19. minucie zanotował znakomite podanie do Grosickiego, niestety ta akcja nie zakończyła się bramką. Sam też mógł trafić do bramki rywali, ale golkiper Urugwaju nawet nie musiał interweniować.

Kamil Grosicki – 6

Wielokrotnie próbował wykorzystywać swoją szybkość, ale nie zawsze przynosiło to zamierzony efekt. Był największym zagrożeniem dla obrońców rywala. Niestety kilka razy pokazywał, że jest sfrustrowany po wyborach, czy niedokładnych zagraniach kolegów z drużyny. Taki widok nie był miły dla oka, tym bardziej, że sam też popełniał błędy.

Kamil Wilczek – 4

Miał dobry początek, niestety z każdą kolejną minutą powoli “znikał”. Pokazał, że kadra bez Lewandowskiego dużo traci na wartości. W 62. minucie nie wykorzystał jednej z najlepszych okazji w meczu. Strzelił on w światło bramki, jednak górą był bramkarz.

Łukasz Fabiański – 6

Miał zdecydowanie mniej pracy od Artura Boruca. Dwie udane interwencje na przedpolu i pewnie obroniony rzut wolny.

Artur Jędrzejczyk – 6

W przerwie zastąpił Cionka. Dobrze wykonywał zadania defensywne, a w doliczonym czasie gry przeprowadził indywidualną akcję i wywalczył rzut wolny, blisko narożnika pola karnego.

Piotr Zieliński, Jakub Świerczok, Krzysztof Mączyński i Maciej Makuszewski – grali zbyt krótko, by ich ocenić.