Znamy kolejnego rywala Zagłębia Lubin w Lidze Europy

Aktualizacja: 22 lip 2016, 01:45
22 lip 2016, 00:08

Zagłębie Lubin po niesamowitym horrorze pokonało po rzutach karnych faworyzowany Partizan Belgrad i zagra w III rundzie Ligi Europy! Tam na “Miedziowych” czeka już wicemistrz Danii – Sonderjyske.

Sonderjyske awans wywalczyło w nie mniejszych “bólach” aniżeli Zagłębie. Duńczycy po zwycięstwie w pierwszym meczu na własnym stadionie przeciwko norweskiemu Strømsgodset było faworytem, ale rewanż nie układał się po ich myśli. Już po pierwszej połowie Norwegowie prowadzili 2:0 po dwóch bramkach wypożyczonego z Lecha Poznań Muhameda Keity. W 69. minucie Ukre zdobył kontaktową bramkę i mieliśmy dogrywkę. W niej więcej zimnej krwi i sił zachowali goście, którzy w ostatniej minucie zdobyli wyrównującego, a zarazem zwycięskiego gola.

Cały mecz na ławce pokonanego Strømsgodset spędził polski bramkarz Łukasz Jarosiński.

Warto również wspomnieć, że Piast Gliwice w przypadku awansu trafiłby na fińskie HJK Helsinki, które w dwumeczu okazało się minimalnie lepsze od bułgarskiego Beroe.