Strona główna Piłka nożna Znana cena transferu Milika!

Znana cena transferu Milika!

0

Ajax Amsterdam przedstawił kwotę, jaką Napoli wyłożyło za Arkadiusza Milika. Takich pieniędzy za polskiego zawodnika nie zapłacił dotąd żaden klub. Polak zostaje także drugim najdroższym wzmocnieniem Napoli w historii. 

Za Arkadiusza Milika zapłacono 32 mln euro, a kwota może wzrosnąć jeszcze o milion. Taką informację podaje oficjalna strona internetowa klubu z Amsterdamu.

Arek spisał się u nas fantastycznie. Ten transfer to wielki komplement dla naszego działu zajmującego się skautingiem. Oczywiście chcieliśmy zatrzymać go u siebie. Napoli bardzo go chciało. Milik także poprosił o transfer – mówi Marc Overmars, dyrektor Ajaxu.

Arkadiusz Milik przeskakuje w tabeli najdroższych Polaków w historii swojego reprezentacyjnego kolegę Grzegorza Krychowiaka, za którego w lipcu PSG zapłaciło Sevilli około 26 mln euro.

Dodatkowo Milik został drugim najdroższym piłkarzem, który kiedykolwiek został kupiony przez Napoli. Droższy od polskiego napastnika jest tylko Gonzalo Higuain, za którego w 2013 roku Włosi zapłacili Realowi Madryt 39 mln euro. Milik przechodzi do Śmieciarzy by zastąpić Argentyńczyka w ataku Neapolitańczyków.

22-letni napastnik jest wychowankiem Rozwoju Katowice. W swojej karierze reprezentował barwy Górnika Zabrze, Bayeru Leverkusen, Augsburga oraz Ajaxu, w którym jego gwiazda rozbłysła. Dla Holendrów zdobył 47 bramek w 76 oficjalnych występach.

W reprezentacji Polski debiutował w meczu towarzyskim z RPA w 2012 roku. Do tej pory rozegrał w niej 31 spotkań, zdobywając 11 bramek, w tym jedną na Euro 2016.

Komentarze