Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Czy to on zostanie trenerem Lecha Poznań!?

Czy to on zostanie trenerem Lecha Poznań!?

0

Pewne jest to, że trener Lecha Poznań – Jan Urban, od przyszłego tygodnia będzie mógł szukać sobie nowego pracodawcy. Czas więc zadać sobie pytanie, kto zostanie nowym trenerem Kolejorza? Kandydatów jest wielu, a wiemy tylko, że ma być to ktoś z zagranicy. Ptaszki ćwierkają, że może to być były piłkarz, który największe sukcesy osiągał w Bundeslidze – Jürgen Röber! 

Jeżeli ta informacja by się potwierdziła, zdecydowanie byłoby to bardzo mocne wzmocnienie sztabu szkoleniowego Lecha Poznań. Jürgen Röber ma obecnie 62 lata i jest dyrektorem sportowym tureckiego Osmanlisporu, gdzie zawodnikiem jest polski obrońca – Łukasz Szukała. Niemiec posiada bardzo bogatą karierę trenerską, gdyż prowadził takie zespoły jak Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, Hertha Berlin oraz Partizan Belgrad. W przeszłości z sukcesami grał w Werderze Brema, a także w Bayerze Leverkusen.

Skąd takie przypuszczenia? Lech Poznań był bardzo mocno zainteresowany usługami Łukasza Szukały, a próba ściągnięcia dyrektora sportowego może skłonić Polaka do powrotu do kraju. Jest to trener, który na treningach trzyma rygor, ale w treningi drużyny wnosi bardzo dużo. Doskonale zna Bundesligę, a jak dobrze wiemy, jest to liga typowo siłowa, co mogłoby pomóc Kolejorzowi na poprawę swojej dyspozycji. Zatrudnienie zagranicznego trenera wprowadziłoby również świeży, zachodni powiew wiatru, a skoro nie idzie gra polskimi standardami, to może warto spróbować w Poznaniu czegoś nowego.

Z pieniędzmi może nie być problemu, gdyż potężny zastrzyk gotówki za transfer Karola Linettego, prawdopodobnie wypełniłby oczekiwania finansowe Jürgena Röbera. Do Lecha przymierzani byli już też Radoslav Latal i Jurij Szatałow, którzy w zeszłym sezonie pracowali jeszcze w Ekstraklasie. Szansę na ich zatrudnienie są jednak dużo mniejsze.

Komentarze