Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Emilijus Zubas trafi do Anglii?!

Emilijus Zubas trafi do Anglii?!

0

Kolejny zwrot akcji ws. transferu bramkarza Podbeskidzia, Emilijusa Zubasa, którego w ostatnich dniach łączono z Jagiellonią Białystok. 26-letni zawodnik wyleciał do Anglii, gdzie trenuje z drużyną Rotherham United FC. 

Wciąż nie jest jasna przyszłość bramkarza Podbeskidzia Bielsko-Biała, Emilijusa Zubasa. Kilka dni temu wszystko wskazywało na to, że 26-letni Litwin zamieni Podbeskidzie na Jagiellonię Białystok, która złożyła już za niego ofertę. Sam zawodnik miał wyrażać chęć dołączenia do Jagi, która poszukuje następcy sprzedanego do Włoch Barłomieja Drągowskiego.

Jednak jak poinformował na swoim Twitterze dziennikarz Michał Trela, Zubas opuścił przygotowania Podbeskidzia do nowego sezonu i udał się do Anglii, gdzie trenuje z drużyną Rotherham United FC. Klub ten występuje w angielskiej Championship, w której w minionym sezonie zajał 21. lokatę.

Umowa 26-letniego zawodnika z „Góralami” obowiązuje do czerwca 2017 roku, a klauzula odejścia wynosi ponoć około milion złotych. Działacze Podbeskidzia mają nie utrudniać bramkarzowi odejścia, o ile usatysfakcjonuje wyłożona na stół kwota transferowa. Zubas wystąpił w poprzednim sezonie w 36 spotkaniach na wszystkich frontach w barwach Podbeskidzia, ośmiokrotnie zachowując czyste konto.

Komentarze