Zuzanna Wiernicka ze srebrem na ME na 3000 metrów. Pobiła rekord Sofii Ennaoui!

Aktualizacja: 9 sie 2023, 12:40
9 sie 2023, 10:11

Niespełna 17-letnia Zuzanna Wiernicka pokazała się z bardzo dobrej strony w biegu na 3000 metrów podczas mistrzostw Europy U20 w Jerozolimie. Polka sięgnęła po srebrny medal, a przy tym pobiła rekord Polski U17, który do tej pory należał do Sofii Ennaoui.

Srebro Zuzanny Wiernickiej

Po dwóch pierwszych dniach mistrzostw Europy do lat 20, które w dniach 7-10 sierpnia odbywają się w Jerozolimie, Polska miała w dorobku dwa medale. Po złoto w biegu na 100 metrów sięgnął Marek Zakrzewski, natomiast w rywalizacji pchnięcia kulą srebrny krążek wywalczyła Zuzanna Maślana.

Drugie srebro dla biało-czerwonych dołożyła Zuzanna Wiernicka, która znakomicie spisała się w biegu na 3000 metrów. Niespełna 17-letnia zawodniczka RKS-u Łódź zajęła drugie miejsce ze świetnym wynikiem 9:21.40. Lepsza od niej była jedynie Agata Caune z Łotwy (8:53.20), a brąz wywalczyła Niemka Sofia Benfares (9:25.42).

Wiernicka z lepszym wynikiem od Ennaoui

Znakomity wynik Wiernickiej oznacza, że ustanowiła przy tym nowy rekord Polski U18 w biegu na 3000 metrów. Do tej pory należał on do Sofii Ennaoui, która w 2012 roku w Białogardzie dobiegła do mety z czasem 9:24.92.

Rezultat uzyskany przez Wiernicką w Jerozolimie jest także zdecydowanie jej najlepszym wynikiem, jeśli chodzi o medalowe zmagania na 3000 metrów. Do tej pory jej rekord to 9:33.85, który ustanowiła w czerwcu tego roku we Włocławku.