Zwycięski debiut Piotra Parzyszka, Filip Kurto tylko na ławce

13 sie 2017, 15:18

Piotr Parzyszek tego lata zamienił drugoligowe De Graafschap na występujące w Eredivisie PEC Zwolle. 23-letni napastnik sezon rozpoczął w podstawowym składzie nowej drużyny, która w 1. kolejce pokonała Rodę Kerkrade 4:2 (1:1).

Filip Kurto, który po trzech latach wrócił do Rody, poczynania swoich kolegów musiał niestety oglądać z wysokości ławki rezerwowych, podobnie zresztą jak występujący jeszcze niedawno w Śląsku Wrocław Mario Engels. Między słupkami gości stał w tym spotkaniu wypożyczony z PSV Eindhoven Hidde Jurjus, którego Parzyszek zna doskonale z czasów wspólnych występów w De Graafschap.

Wynik spotkania otworzył w 22. minucie Simon Gustafson, jednak Dirk Marcellis zanotował bramkę “do szatni” i na przerwę obie ekipy schodziły remisując. Po zmianie stron to gospodarze wyszli na prowadzenie. Pechowo futbolówkę do własnej siatki skierował Adil Auassar. Dziewięć minut później swoim drugim golem w debiucie odpowiedział Gustafson, lecz na niewiele się to zdało. Po chwili na 3:2 trafił Mustafa Saymak, a gola w 74. minucie dorzucił jeszcze Bram van Polen. Tuż po tej bramce Parzyszek opuścił murawę, jego miejsce zajął Stef Nijland.