Zwycięstwa gospodarzy w pierwszych sobotnich spotkaniach I ligi

12 wrz 2015, 18:16

W dwóch sobotnich spotkaniach I ligi rozpoczętych o godz. 16:00 lepsi okazali się gospodarze. Dolcan Ząbki pokonał Stomil Olsztyn 1-0, natomiast MKS Kluczbork okazał się lepszy od Pogoni Siedlce, wygrywając 3-2.

Kto pojawił się na stadionie w Ząbkach z pewnością tego nie żałował, bo zobaczył bardzo ciekawe spotkanie. Jedyne czego brakowało to dużej ilości bramek, gdyż padła tylko jedna. W 82. minucie ładnym strzałem z woleja zza pola karnego popisał się Antonio Calderon dając tym samy prowadzenie dla Dolcana, a jak się później okazało również trzy punkty. Dzięki wygranej gospodarze tego spotkania awansowali na pozycję lidera I ligi!

Dolcan Ząbki – Stomil Olsztyn 1-0 (0-0)
Bramka: Antonio Calderon 82′.
Dolcan Ząbki: Kryczka – Klepczarek, Petasz, Sawala, Tarnowski, Feruga (88′ Wieteska), Sapała, Kądzior (83′ Jakubik), Świerblewski, Osoliński, Gołębiewski (58′ Calderon)
Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Czarnecki, Ratajczak, Remisz, Paweł Głowacki (84′ Chałas), Lech, Szymonowicz, Nishi (61′ Meschia), Kujawa, Żwir (70′ Piotr Głowacki)

Pierwsza połowa spotkania w Kluczborku, gdzie miejscowy MKS podejmował Pogoń Siedlce toczyła się pod dyktando gospodarzy, czego efektem były dwie zdobyte bramki. W 10. minucie wynik otworzył Nowak, a chwilę później prowadzenie podwyższył Kojder. W drugiej części gry rolę się odwróciły i to goście przejęli inicjatywę. W 69. minucie kontaktowe trafienie zaliczył Dmowski, jednak już w 73. minucie MKS ponownie prowadził dwoma bramkami (Sobczak). Pogoń walczyła do ostatniego gwizdka sędziego, ale było ich stać już tylko na jedną bramkę, którą w samej końcówce zdobył Chyła.

MKS Kluczbork – Pogoń Siedlce 3-2 (2-0)
Bramki: 10. Nowacki, 14. Kojder, 73. Sobczak – 69. Dmowski, 90. Chyła
MKS Kluczbork: Rudnicki – Orłowicz, Gierak, Ganowicz (K), Nitkiewicz – Nowacki, Kasperkiewicz (71. Arian) – Tomaszewski (75. Reisch), Kojder (71. Sobczak), Niziołek, Kowalczyk
Pogoń Siedlce: Misztal – Dzięcioł, Zembrowski (K), Żytko, Chyła – Dzięgielewski, Dmowski (86. Krawczyk), Dybiec (56. Paczkowski), Rybicki (63. Ceglarz), Bodziony – Duda