Zwycięstwa Lokomotivu Moskwa oraz Łudogorca Razgrad

28 wrz 2017, 23:09

Zarówno Lokomotiv Moskwa Macieja Rybusa, jak i Łudogorec Razgrad Jacka Góralskiego odniosły swoje zwycięstwa w ramach 2. kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Rybus nie grał, zaś Góralski bardzo krótko.

Maciej Rybus pauzował z powodu kontuzji, której nabawił się podczas rozgrywek Pucharu Rosji. By przyspieszyć proces leczenia 28-latek przyjął zastrzyki z własnej krwi i od tego momentu walczy z czasem, by być w pełni gotowym na zgrupowanie reprezentacji Polski przed którą najważniejsze mecze eliminacji do Mistrzostw Świata w Rosji. Lokomotiv gładko pokonał na własnym stadionie 3-0 ekipę Żlinu.

Zdobywcy Pucharu Czech z zeszłego sezonu nie postawili dużego oporu przeciwnikom, a gwiazdą spotkania został Manuel Fernandes. 31-letni portugalski pomocnik zaliczył hat-tricka, a na jego skompletowanie potrzebował zaledwie 15 minut. Pierwsze trafienie zdobył już w 2. minucie meczu, zaś w 17. minucie był już pewien, iż tego wieczora zabierze ze sobą futbolówkę do domu.

Po dwóch meczach grupy F Lokomotiv z czterema punktami na koncie jest liderem, zaś ekipa Żlinu na jej drugim końcu z zerowym dorobkiem punktowym.

Lokomotiv Moskwa – Żlin 3:0 (3:0)

1:0 Fernandes 2′

2:0 Fernandes 6′

3:0 Fernandes 17′

W grupie C Łudogorec Razgrad gościł w Bułgarii czwarty zespół poprzedniego sezonu Bundesligi – Hoffenheim. To spotkanie sędziował arbiter z Polski Paweł Raczkowski. Mecz doskonale rozpoczął sie dla podopiecznych Juliana Nagelsmana. Pavel Kaderabek w drugiej minucie otworzył wynik meczu bezwzględnie wykorzystując dobre podanie od Marka Utha.

Gospodarze do odrabiania strat zabrali dopiero po przerwie. Kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej odsłony do siatki gości trafił Svetoslav Dyakov po fantastycznym uderzeniu zza pola karnego. Bramkę na wagę trzech oczek dla gospodarzy zdobył Jody Lukoki. 24-letni Holender w 72. minucie cudownie zmieścił piłkę w okienku bramki Hoffenheim.

Jacek Góralski pojawił się na placu gry dopiero w 80. minucie meczu zmieniając Gustavo Campanharo, gracza, który asystował przy golu na 2:1 dla gospodarzy. Łudogorec Razgrad z czterema oczkami w swoim dorobku zajmuje drugie miejsce w tabeli, tuż za Sportingiem Braga. Zespół z Bundesligi bez żadnej zdobyczy punktowej zamyka klasyfikację grupy C.

Łudogorec Razgrad – TSG Hoffenheim 2:1 (0:1)

0:1 Kaderabek 2′

1:1 Dyakov 46′

2:1 Lukoki 72′