Zwycięstwo Bayernu, bramka Lewandowskiego

24 paź 2015, 17:14

W 10 kolejce niemieckiej Bundesligi, Bayern Monachium pokonał FC Koeln 4-0. Dla Bayernu było to jubileuszowe, 1000 zwycięstwo w lidze. Robert Lewandowski spędził na boisku 90 minut, strzelając gola oraz wypracowując rzut karny. Paweł Olkowski z FC Koeln przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Bayern rozpoczął spotkanie w niezwykle ofensywnym ustawieniu. Do składu po kilku tygodniach przerwy powrócił Arjen Robben, który już w 7 minucie przywitał się z kibicami, ładnym strzałem z woleja. Idealną sytuację na otworzenie wyniku miał Thomas Mueller, który dosyć nieoczekiwanie znalazł się w sytuacji „sam na sam”, jednak strzelił wprost w bramkarza.

Bawarczycy szybko osiągnęli znaczącą przewagę w posiadaniu piłki, jednak zawodnicy FC Koeln prezentowali się solidnie w defensywie, w ataku ograniczając się jedynie do nieśmiałych kontrataków, zakańczanych w większości nieudanymi dośrodkowaniami.

Bayern dopiął swego w 36 minucie: po dośrodkowaniu Muellera, Robert Lewandowski próbował oddać strzał, który został zablokowany przez obrońcę- do bezpańskiej piłki dopadł Robben i bez problemu skierował ją z bliska do siatki.

Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać, bo zaledwie 5 minut. Na prawym skrzydle Coman zakręcił obrońcą, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę przed pole karne do Vidala, który z 15 metrów, strzałem z pierwszej piłki pokonał zasłoniętego bramkarza.

W drugiej połowie Bayern cały czas kontrolował grę. W 55 minucie po podaniu od Robbena, Lewandowki odwrócił się z futbolówką w stronę bramki, ale został uprzedzony w ostatniej chwili przez bramkarza. Gola Robert doczekał się w 62 minucie, gdy po dośrodkowaniu Costy z rzutu wolnego, niepilnowany wyszedł wysoko w powietrze i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Rozluźnieni Bawarczycy zaczęli przeprowadzać coraz bardziej koronkowe akcje, będące wynikiem współpracy Lewandowskiego i Costy. W 76 minucie faulowany w polu karnym został Lewandowski a karnego na bramkę bez problemu zamienił Mueller.

Bayern Monachium bez problemu pokonał u siebie FC Koeln 4-0, dzięki czemu osiągnął imponujący wynik 1000 wygranych meczy w lidze.

FC Bayern München – FC Köln 4:0 (2:0)
1:0 – Robben 36′
2:0 – Vidal 40′
3:0 – Lewandowski 62′
4:0 – Mueller 77′

Składy:

Bayern Monachium: Manuel Neuer – Philipp Lahm, Jerome Boateng (62′ Javi Martinez), David Alaba, Rafinha – Arturo Vidal – Kingsley Coman, Arjen Robben (65′ Joshua Kimmich), Thomas Mueller (78′ Thiago Alcantara), Douglas Costa – Robert Lewandowski

1.FC Koeln: Timo Horn – Marcel Risse, Frederik Soerensen, Dominic Maroh, Dominique Heinz, Jonas Hector – Simon Zoller (71′ Philipp Hosiner), Matthias Lehmann, Kevin Vogt, Yannick Gerhardt (75′ Dusan Svento) – Anthony Modeste (58′ Yuya Osako)