Zwycięstwo kadry U-16

6 cze 2015, 13:07

Reprezentacja Polski do lat 16 pokonała Rumunów 2:0 w spotkaniu towarzyskim.

Te zespoły zmierzyły się w sparingu również dwa dni temu. Wówczas nikomu nie udało się przechylić szali na swoją stronę, a mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1.

Mecz odbył się w rumuńskiej miejscowości Buftea.

Rumunia 0-2 Polska
Sebastian Szymański 55 (k), Riccardo Grym 61

Rumunia: 12. Andrei Vlad (41, 23. Rareș Murariu) – 15. Constantin Gîrjoabă (41, 19. Dan Berci), 18. Radu Boboc, 3. Constantin Dima, 4. Ricardo Grigore (65, 13. Carlos Cherteș) – 17. Hery Kim (41, 14. Robert Moldoveanu), 5. Dominik Wieland, 8. Daniel Chifu, 7. Vlad Dragomir (61, 20. Claudiu Micovschi), 11. Alexandru Mățan (75, 16. Maro Dulca) – 10. George Ganea (65, 9. Andrei Mezin).

Polska: 12. Kamil Majecki – 2. Paweł Olszewski, 16. Bartłomiej Gajda, 14. Dominik Małkowski, 3. Dawid Jadach (62, 4. Adam Chrzanowski) – 7. Bartosz Wiktoruk (80, 15. Michał Góral), 18. Sebastian Szymański, 6. Tomasz Makowski, 10. David Kopacz (80, 17. Oskar Rynkowski), 11. Tymoteusz Puchacz (80, 13. Jakub Tabor) – 9. Robin Wodniok (41, 8. Riccardo Grym).

czerwona kartka: Andrei Mezin (80. minuta, Rumunia).

W czwartek żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, a mecz zakończył się wynikiem 1:1. W sobotę natomiast z podniesionymi głowami z boiska schodzili Polacy.

U-16: Polacy zremisowali z Rumunią – KLIKNIJ!

Obie bramki padły po przerwie. Najpierw skutecznym strzałem z rzutu karnego swoją drużynę na prowadzenie wyprowadził Sebastian Szymański, a zaledwie kilka minut później wynik na 2:0 ustalił Riccardo Grym. Spotkanie zostało rozegrane w miejscowości Buftea.

Rumunia – Polska 0:2 (0:0)