Zwycięstwo Lechii z mistrzem Cypru!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:24
27 cze 2015, 20:19

Początek okresu przygotowawczego do sezonu 2015/2016 piłkarze Lechii Gdańsk na pewno zaliczą do udanych. W pierwszym sparingu rozgromili mistrza Cypru – APOEL Nikozja 4:1.

W pierwszej połowie spotkania gdańszczanie nie stworzyli sobie zbyt wiele okazji, ale to oni ostatecznie prowadzili 1:0 po 45 minutach, a zdobywcą bramki okazał się Jakub Wawrzyniak (po rzucie karnym). W drugiej połowie kolejne gole dorzucili jeszcze Adam Buksa, Łukasz Kopka oraz Hieronim Gierszewski, a Lecha ostatecznie pokonała swojego rywala 4:1. Honorowe trafienie dla APOEL-u zaliczył Mateusz Piątkowski, który jeszcze do niedawna reprezentował barwy Jagiellonii Białystok.

Oprócz wspomnianego Piątkowskiego w składzie zespołu z Nikozji wystąpiło jeszcze dwóch zawodników, którzy w ostatnim czasie biegali po boiskach T-Mobile Ekstraklasy. Inaki Astiz i Semir Stilić wybiegli od pierwszych minut spotkania, a już niebawem będą starali się awansować z mistrzem Cypru do najbliższej edycji Ligi Mistrzów.

Lechia Gdańsk – APOEL Nikozja 4:1 (1:0)

1:0 – Jakub Wawrzyniak (26, rzut karny)

2:0 – Adam Buksa (46)

2:1 – Mateusz Piątkowski (64)

3:1 – Łukasz Kopka (86)

4:1 – Hieronim Gierszewski (87)