Zwycięstwo ŁKS-u Łódź w meczu towarzyskim

6 lip 2019, 12:44

Beniaminek PKO Ekstraklasy, ŁKS Łódź pokonał I-ligowy GKS Tychy w meczu kontrolnym (2:1). Podopieczni Kazimierza Moskala są do tej pory niepokonani w przedsezonowych sparingach.

Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył w 11. minucie GKS Tychy. Golkipera ŁKS-u, Michała Kolbę pokonał doświadczony napastnik rywala, Mateusz Piątkowski. Przez dość długi okres czasu utrzymywało się jednobramkowe prowadzenie GKS-u Tychy, jednak w końcówce meczu beniaminek PKO Ekstraklasy zdołał odwrócić losy tego meczu. Najpierw w 79. minucie bramkę wyrównującą zdobył nowy zawodnik Ricardo Guima, a następnie kilka minut przed końcem spotkania na prowadzenie zespół z Łodzi wyprowadził Michał Trąbka.

W poprzednich meczach towarzyskich zawodnicy prowadzeni przez Kazimierza Moskala pokonali Wisłę Płock 4:0, Wartę Poznań 3:0 oraz zremisowali z Radomiakiem Radom 2:2.

6 lipca 2019, godz. 10:30 – spotkanie towarzyskie

ŁKS Łódź 2:1 GKS Tychy

Ricardo Guima 79′, Michał Trąbka 86′ – Mateusz Piątkowski 11′

ŁKS Łódź: 25. Michał Kołba (46, 33. Dominik Budzyński) – 21. Jan Grzesik, 24. Kamil Juraszek, 2. Jan Sobociński, 3. Adrian Klimczak – 13. Pirulo (70, 16. Adam Ratajczyk), 14. Ricardo Guima, 28. Łukasz Piątek (70, 15. Artur Sójka), 23. Bartłomiej Kalinkowski, 7. Patryk Bryła (70, 19. Michał Trąbka) – 22. Łukasz Sekulski (70, 10. Jewhen Radionow)

GKS Tychy: (I połowa) Konrad Jałocha – 7. Maciej Mańka, 10. Marcin Biernat, 77. Marcin Kowalczyk, 4. Ken Kallaste – 97. Aleksander Biegański, 14. Dario Krišto, 31. Keon Daniel, 8. Łukasz Grzeszczyk, 32. Sebastian Steblecki – 29. Mateusz Piątkowski. (II połowa) Konrad Jałocha (62, 1. Adrian Odyjewski) – 2. Jakub Piątek, 34. Mateusz Pańkowski, 3. Łukasz Sołowiej, 79. Paweł Szołtys – 24. Dominik Połap (70, 11. Nikolas Wróblewski), 6. Wojciech Szumilas, 47. Kacper Laskoś, 18. Kacper Piątek – 44. Mathieu Scalet, 9. Dawid Kasprzyk (70, 19. Michał Staniucha)