Zwycięstwo Miedziowych w ostatnim meczu Lotto Ekstraklasy!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:23
19 gru 2016, 20:01

W ostatnim tegorocznym meczu Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin zmierzyło się z Piastem Gliwice. Spotkanie szczęśliwie zakończyło się dla drużyny Miedziowych, którzy pokonali gości wynikiem 2:1.

Na początku spotkania przeważali gospodarze, dłużej utrzymywali się przy piłce i stworzyli kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, brakowało im jedynie skuteczności w polu karnym rywali. Niewykorzystane okazje szybko się na nich zemściły i w 23. minucie to drużyna z Piasta wyszła na prowadzenie po golu Macieja Jankowskiego, który wykorzystał błąd obrony Miedziowych i strzałem z 20. metrów pokonał bramkarza. Gospodarze chcieli odrobić straty jak najszybciej i udało im się to jeszcze przed przerwą, bowiem w 44. minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Arkadiusz Woźniak. Z odległości 21. metrów przeniósł piłkę ponad murem i umieścił ją w siatce, a Rusov nie miał nawet szans na obronę tego strzału. Na przerwę zatem drużyny zeszły remisując 1:1.

Po przerwie znów lepiej prezentował się zespół gospodarzy i w 56. minucie udało im się wyjść na prowadzenie po golu Arkadiusza Woźniaka, który zaliczył już drugie trafienie w tym meczu. Piast miał dwie świetne sytuacje aby doprowadzić do wyrównania, jednak najpierw w 66. minucie Mokwa uderzył wyraźnie obok bramki, a następnie w 71. minucie błędu defensywy Zagłębia nie wykorzystał Badia i przestrzelił piłkę nad poprzeczką. Spotkanie 20. kolejki Lotto Ekstraklasy zakończyło się zatem zwycięstwem Piasta 2:1.

Bramki: 23′ Jankowski, 44′, 56′ Woźniak.

Żółte kartki: 21′ Rakowski, 35′ Tosik, 68′ Hebert, 82′ Woźniak.