Zwycięstwo Polaków do lat 19!

13 lut 2016, 18:03

Polscy piłkarze rozegrali drugie spotkanie w ramach turnieju towarzyskiego rozgrywanego w Hiszpanii. Podopieczni Rafała Janasa pokonali Norwegów 3:2 (1:0).

Biało-czerwoni nie mogli lepiej rozpocząć tego meczu. Już w 8. minucie wynik spotkania otworzył Eryk Sobków. Polacy zdołali utrzymać prowadzenie do końca pierwszej połowy.

W drugiej połowie obie reprezentacje rozstrzelały się. Najpierw w 65. minucie na 2:0 podwyższył Konrad Handzlik. 17-latek, który od 1 lipca będzie piłkarzem warszawskiej Legii wykorzystał rzut karny.

Jednak potem Norwegowie doprowadzili do wyrównania. Bramkę kontaktową zdobył w 74. minucie Rasmussen, a niecałe 120 sekund później dzięki Lorentzenowi było już 2:2. Ale Polacy zdołali jeszcze pokonać Egila Selvika. Zwycięskie trafienie zanotował w 90. minucie Maciej Pałaszewski, który pojawił się na murawie na początku drugiej połowy.

Polska reprezentacja stoczy w Hiszpanii jeszcze jeden pojedynek. W poniedziałek o godz. 13:00 zmierzą się ze Słowakami.