Zwycięstwo Polaków!

18 gru 2014, 16:29

Polscy hokeiści pokonali Japonię na Mistrzostwach Świata U-20 Dywizji I grupy B 5:3.

Hokeiści z nad Wisły od początku narzucali swoje tempo. Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Mieliśmy ogromną przewagę w strzałach. Podopieczni Torbjörna Johanssona wystrzelili na bramkę przeciwników aż 22 razy za pierwszych 20 minut. Japończycy zdołali wystrzelić na Łubę 10 razy. Niestety druga tercja należała do rywali. Od początku drugiej części spotkania Japończycy dominowali na lodzie. W 31. minucie udokumentowali swoją przewagę golem, którego zdobył Hirano. To nazwisko warto zapamiętać, gdyż jest może jeden z największych talentów japońskiego hokeja. Do 40. minuty broniliśmy się o czym świadczy statystyka w oddanych strzałach. Tylko pięć strzałów oddaliśmy przy 17 Japończyków. Trzecia tercja nie mogła się lepiej rozpocząć. Już w 42. sekundzie wyrównaliśmy po bramce Fraszki. Dwie minuty później wyszliśmy na prowadzenie, a na listę strzelców znów zapisał się Fraszko. Na odpowiedź Japończyków nie trzeba było długo czekać. W ciągu pięciu minut to rywale wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Po zaledwie 67 sekundach do remisu 3:3 doprowadził Karol Kisielewski. W czasie 51:02 drugi raz prowadziliśmy. Tym razem do siatki Furukawy strzelił Sawicki. W ostatniej minucie Fraszko ustrzelił hat-trick, ustalając końcowy wynik.

Polacy na turnieju, który rozgrywany jest na Węgrzech przegrali dotychczas dwa spotkania, więc zwycięstwo nad Japończykami sprawia, że jesteśmy w stanie utrzymać się w Dywizji I. Dzisiaj o 20:00 zagramy z Francuzami.

Polska U20 – Japonia U20 5:3 (0:0, 0:1, 5:2)
Minuty kar: 2-10.

Polska: Łuba – Gazda, Jaśkiewicz, Wronka, Fraszko, Sawicki – Krawczyk, Horzelski, Krzemień, Sikora, Malicki – Wsół, Musioł, Kisielewski, Jaworski, Wasiński – Kafel, Nahunko, Gościński, Skrodziuk, Wanat

Japonia: Furukawa – Halliday, Hayata, Koizumi, Osaka, Katsuragawa – Ohba, Minoshima, Hikosaka, Sakamoto, Hirano – Otsu, Arai, Namioka, Inui, Nakayashiki – Iijima, Matsumato, Miura, Sato, Yamada