Zwycięstwo reprezentacji U-21!

26 mar 2016, 15:55

Reprezentacja Polski U-21 wygrała kolejny mecz sparingowy – tym razem nasi młodzi gracze okazali się lepsi od Białorusinów, pokonując ich 3:0.

Reprezentacja do lat 21 nie walczy na żadnych turniejach o punkty. Kolejne Mistrzostwa Europy zagramy na własnym terenie, więc kwalifikować się nie trzeba. Igrzyska Olimpijskie minęły nas za to szerokim łukiem. Do EURO 2017 pozostało zatem rozgrywać tylko i wyłącznie mecze towarzyskie.

W jednym z takich spotkań nasi młodzi piłkarze zmierzyli się dziś z Białorusinami. Mecz już od pierwszych minut rozpoczął się dla nas bardzo udanie. Kilka dobrych akcji i gol Buksy w 16. minucie. Jeszcze w pierwszej połowie nastąpiło również podwyższenie wyniku – w 45. minucie gola na 2:0 dał nam Mariusz Stępiński.

Druga połowa nie była już dla nas tak dobra, jeśli chodzi o skuteczność. Biało-czerwoni grali jednak spokojnie, kontrolowali grę, nie pozwalając Białorusinom zbyt często przedostawać się pod naszą bramkę. W końcu, w ostatniej minucie spotkania wynik ustalił zawodnik Ruchu Chorzów – Łukasz Moneta. Trafiając do siatki, zapewnił Polakom zwycięstwo 3:0.