Zwycięstwo Ruchu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:41
14 lut 2015, 17:55

Ruch Chorzów pokonał u siebie Piast Gliwice 2:0.

To bardzo ważne zwycięstwo gospodarzy, którzy za pewne będą się bić o utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie.

Pierwsza połowa była dość nudna, sytuacji było jak na lekarstwo. Druga połowa jednak zaczęła się fantastycznie dla chorzowian, którzy w 50 minucie po bramce Grzegorza Kuświka wyszli na prowadzenie. Goście głównie się bronili, więc druga bramka była tylko kwestią czasu. I już w 57 minucie Jakub Kowalski podwyższył wyniki na 2:0 dla Ruchu. Piłkarze gości nie zmagali się tylko z wynikiem i czasem, który płynął na ich niekorzyść, ale także z mniejszą ilością zawodników, ponieważ w 80 minucie drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Konstantin Vassiljev.

Dla gospodarzy to dopiero piąte zwycięstwo w dwudziestym meczu w tym sezonie Ekstraklasy. Mimo wygranej wciąż są piętnaści, z 20 pkt na koncie. Piast jest 10. i ma 26 pkt.