Zwycięstwo Sandhausen z Koseckim w składzie. Sobiech wszedł z ławki

11 wrz 2016, 15:59

Z różnym rezultatem radzili sobie polscy piłkarze w niedzielnych spotkaniach 2. Bundesligi. Sandhausen z Jakubem Koseckim w składzie i Danielem Łukasikiem na ławce rezerwowych pokonało Kaiserslautern, natomiast Hannover 96 przegrał z Dresden. Artur Sobiech pojawił się na placu gry w drugiej połowie.

Z trójki Polaków w podstawowym składzie spotkanie rozpoczął jedynie Jakub Kosecki. Były zawodnik Legii Warszawa wpisał się nawet do protokołu meczowego, niestety nie zdobył on bramki, czy zaliczył asysty, a w 33. minucie meczu został ukarany żółtą kartką. Inny były piłkarz stołecznego klubu, Daniel Łukasik nie podniósł się nawet z ławki rezerwowych. Sandhausen odniosło pierwsze zwycięstwo w trwającym sezonie, pokonując na własnym stadionie 2:0 (1:0) Kaiserslautern i zajmuje obecnie 12. miejsce w ligowej tabeli. Bramki zdobywali Lucas Holer i Korbinian Vollmann.

W innym spotkaniu Hannover 96 dość niespodziewanie przegrał 0:2 (0:1) z Dresden. Bramki zdobywali Florian Ballas i mający polskie korzenie Marvin Stefaniak. Artur Sobiech rozpoczął mecz na ławce rezerwowych, ale wszedł na murawę w 55. minucie zmieniając Niclasa Fullkruga. Zespół Polaka zajmuje 3. miejsce na zapleczu Bundesligi.