Zwycięstwo zespołu Mateusza Klicha. Na ławce Leeds zasiadło dwóch Polaków!

4 sie 2019, 19:44

Leeds United z Mateuszem Klichem w składzie pokonało na wyjeździe Bristol City w ramach 1. kolejki angielskiej Championship. Na ławce gości zasiedli Kamil Miazek oraz Mateusz Bogusz.

Prowadzenie dla Leeds wywalczył w 26. minucie Pablo Hernandez po podaniu od Adama Forshawa. W drugiej części meczu bramkę na 2:0 zdobył 25-letni napastnik przyjezdnych, Patrick Bamford. W 72. minucie podopieczni Marcelo Bielsy po raz kolejny udowodnili swoją wyższość nad rywalem, tym razem za sprawą trafienia Jacka Harrisona. Niedługo po tym golu na murawie w miejsce Klicha zameldował się Portugalczyk Helder Costa. W końcówce meczu ostatnie słowo należało jednak do zespołu Bristol City, a mianowicie Andreasa Weimanna, który zdobył dla swojej drużyny bramkę honorową. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędzili dwaj inni Polacy, 22-letni bramkarz Kamil Miazek oraz niespełna 18-letni pomocnik Mateusz Bogusz.

Bristol City 1:3 Leeds United (0:1)
79′ Weimann – 26′ Hernandez, 57′ Bamford, 72′ Harrison