Bitwa w Jastrzębiu!

25 mar 2015, 20:43

Finałowe spotkania Polskiej Ligi Hokeja zawsze były pełne napięć i walki. Nie inaczej było w Jastrzębiu. Pierwszy mecz wygrali tyszanie 2:1, więc Gospodarze, aby zachować szanse na tytuł, musieli koniecznie ten mecz wygrać!

Spotkanie lepiej się zaczęło dla gości, którzy prowadzili z Jastrzębiem 1:0 już w 6 minucie po strzale Adriana Parzyszka! Taki obrót spraw, podziałał na pomarańczowych jak “płachta na byka”. Mimo ciągłych ataków, dopiero 10 minut później udało się gospodarzom wyrównać po bramce na 1:1 Nemecka. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem remisowym.  Na początku drugiej połowy wdarła się pewna nerwowość w poczynania gości i sędzia zmuszony był podyktować karę za zbyt dużą ich ilość na lodowisku. Jastrzębie jednak tej przewagi nie wykorzystało! Tak się jednak złożyło, że tuż po powrocie zawodnika tyszan- Jastrzębie strzeliło w 24 minucie bramkę na 2:1. Krążek z bliskiej odległości dobił Urbanowicz. To rozsierdziło tyszan jednak zamiast wyrównać – znów musieli grać w osłabieniu po faulu Rzeszutki! Jastrzębianie nie wykorzystali okazji, jednak bramkę zdobyli tuż po wyrównaniu sił! Na tablicy wyświetlił się wynik 3:1 ale po chwili sędziowie anulowali gola i przy akompaniamencie gwizdów, powrócono do poprzedniego wyniku. Zmienił się on w 31 minucie, gdy Steber świetnie wykończył akcję zespołową JKH 3:1. Na trybunach wybuchła nieopisana radość! Jastrzębie mogło prowadzić wyżej, ale karnego nie wykorzystał Urbanowicz. Od tego momentu szła akcja za akcję do 34 minuty. Gola dla Jastrzębia zdobył wówczas Leszek Laszkiewicz po dobitce strzału Bordowskiego. Wynikiem 4:1 zakończyła się druga tercja. Trzecią część spotkania, lepiej zaczęli goście, którzy w 54 minucie zdobyli bramkę na 4:2. Świetnym wykończeniem akcji Zielono-czarno-czerwonych popisał się Vitek. To jednak było zdecydowanie zbyt mało i po emocjonującym widowisku Jastrzębie pokonało tyszan 4:2! W rywalizacji do trzech zwycięstw jest wynik 1:1

JKH Jastrzębie – GKS Tychy 4:2  (3:1) (0:1)

Parzyszek      6′ 0:1

Nemecek     16′ 1:1

Urbanowicz 24′ 2:1

Steber        31′ 3:1

Laszkiewicz 34′ 4:1

Vitek           54′ 4:2

JKH: Rompkowski, Nemecek, L. Laszkiewicz, Polodna, Bordowski; Bryk, Protivny, Urbanowicz, Steber, Plichta; Górny, Aleksyuk, Przygodzki, Bondariew, Danieluk; Kantor, Patryk, Świerski, Nalewajka, Kulas

GKS: Besch, Kotlorz, Vitek, Kartoszkin, Kogut; Ferenc, Hertl, Kuzin, Rzeszutko, Witecki; Pociecha, Sokół, Bagiński, Galant, Woźnica; Wanacki, Majoch, Guzik, Parzyszek, Kolusz