BLK: Bydgoszczanki z wygraną w Łodzi

22 wrz 2017, 19:18

W drugim spotkaniu w pierwszej kolejki BLK Widzew podejmował Artego Bydgoszcz. W Łodzi niespodzianki nie było. Ekipa z kujawsko-pomorskiego wygrała.

Spotkanie bydgoszczanki rozpoczęły z “wysokiego C”. Artego bardzo szybko prowadziło 10:0. Kolejne minuty spotkania nie zmieniły obrazu spotkania. Po trzydziestu minutach na tablicy był wynik 59:40 dla przyjezdnych. A w czwartej kwarcie jeszcze nastąpił nokaut łodzianek, ostatnie dziesięć minut Widzew przegrał 28:11. Najlepszą zawodniczką drużyny przyjezdnej była Dragana Stanković z 17 punktami i pięcioma zbiórkami. Roksana Schmidt zanotowała dla gospodyń 20 punktów i sześć zbiórek.

Jutro kolejne trzy spotkania Energia Toruń-Zagłębie Sosnowiec, Basket 90 Gdynia-Enea AZS Poznań i TS Ostrovia Ostrów Wlkp. – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. Kolejkę w niedziele zakończy spotkanie PGE MKK Siedlce – Wisła CanPack Kraków.

Widzew Łódź – Artego Bydgoszcz 51:87 (12:24, 13:19, 15:16, 11:28)
Łódź: Schmidt 20,  Harvey-Carr 12, Drop 7, Gertchen 7, Zavidna 5
Bydgoszcz: Stanković 17, O’Neill 14, Stallworth 12, Adamowicz 11, Poboży 8,  Międzik 6, Żurowska-Cegielska 6, McBride 5, Bujniak 3, Szott-Hejmej 3, Kocaj 2