BLK odrabia zaległości

Aktualizacja: 18 sty 2017, 10:07
17 sty 2017, 21:46

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin pokonała w Siedlcach PGE MKK 66:49 w zaległym spotkaniu 14. kolejki Basket Ligi Kobiet.

Mecz zaczął się nieźle dla siedlczanek. Po serii punktowej Oksany Mollov gospodynie osiągnęły prowadzenie 10:6. Akademiczki dosyć szybko otrząsnęły się po niemrawym początku i zaczęły dominować na parkiecie. Na zakończenie kwarty był celnym rzutem popisała się Dominika Owczarzak co dało prowadzenie akademiczkom 15:14.

Początek trzeciej kwarty był wyrównany, jednak w jej późniejszych fragmentach ujawniła się wyższość akademiczek. Ostatnia odsłona meczu była udana w wykonaniu siedlczanek, lecz trzeba zaznaczyć, że trener rywalek skorzystał w jej czasie z rezerwowych. PGE MKK przegrał ostatecznie 49:66.

PGE MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin 49:66 (14:15, 5:26, 12:17, 18:8)

PGE MKK: 9. Oksana Mollov 10, 23. Roksana Schmidt 10, 10. Magdalena Parysek 8, 14. Karolina Poboży 8, 6. Katarzyna Trzeciak 6, 7. Monika Naczk 5, 12. Aleksandra Parzeńska 2, 4. Magdalena Koperwas, 13. Aleksandra Wajler, 16. Paulina Żukowska

AZS UMCS: 1. Uju Ugoka 13 (12 zbiórek), 44. Kateryna Dorogobuzowa 12, 7. Tess Madgen 12, 6. Dominika Owczarzak 9, 3. Asia Boyd 7, 9. Dorota Mistygacz 7, 14. Marta Jujka 4, 24. Agata Dobrowolska 2, 8. Aleksandra Kędzierska, 11. Marta Mistygacz