BLK: Przegrana koszykarek Wisły w lidze

Aktualizacja: 7 sty 2017, 23:32
7 sty 2017, 20:11

W rozegranym dziś w Krakowie koszykarki Wisły Can Pack Kraków przegrały z ekipą 1KS Ślęza Wrocław. Do wygranej wrocławianki poprowadziła Agnieszka Kaczmarczyk.

Ekipa z Krakowa do spotkania przystąpiła bez ważnych w rotacji Małgosi Misuk, Claudii Pop i Magdy Ziętary. Niemalże królową parkietu była Agnieszka Kaczmarczyk. To po jej punktach pod koniec drugiej kwarty wrocławianki prowadziły już szesnastoma oczkami. Gdy kibice zgromadzeni na Reymonta w Krakowie liczyli na zmianę wyniku po dużej przerwie szybko musieli zmienić swoje podejście. Znowu punktowała Kaczmarczyk. Po dwudziestu trzech minutach Ślęza prowadziła 29:51! Kluczem o wygranej po za skutecznością w ataku i tym, że punkty w ekipie Ślęzy rozłożyły się na większość zespołu była dziś obrona.

Agnieszka Kaczmarczyk zdobyła dla Ślęzy 21 oczek, 6 zbiórek oraz 4 przechwyty. Świetnie grały jej imienniczka Aga Skobel i Sharnee Zoll.

Wisła Can-Pack Kraków – Ślęza Wrocław 55:71 (13:19, 13:23, 11:22, 18:7)

Kraków: Kobryn 13, Gidden 12, Simmons 11, Morrison 8, Szott – Hejmej 5, Abdelkader 5, Ygueravide 1
Wrocław: Kaczmarczyk 21, Kastanek 13, Skobel 11, Zoll 10 (13as), Rymarenko 10, Majewska 3, Greene 2