Diamentowa Liga w Rzymie: Drugie miejsce Wojciechowskiego!

31 maj 2018, 22:09

W rozgrywanym rokrocznie mityngu Golden Gala w Rzymie w ramach Diamentowej Ligii mieliśmy okazję obejrzeć siódemkę reprezentantów Polski. Najlepiej z naszych zawodników spisał się Paweł Wojciechowski, który w konkursie skoku o tyczce zajął 2. miejsce poprawiając najlepszy wynik w sezonie. Najlepiej w tym roku na otwartym stadionie pobiegł również Adam Kszczot w biegu na 800 metrów.

W konkursie rzutu dyskiem mężczyzn mieliśmy klasycznie dwóch naszych reprezentantów.Na 8. miejscu uplasował się dzisiaj Robert Urbanek, który w drugiej próbie uzyskał rezultat 64.10 metrów. Piotr Małachowski rzutem na odległość 63.95 metrów zajął dopiero 9. miejsce, nie kwalifikując się do wąskiego finału. Piotr jest aktualnym rekordzistą mityngu w Rzymie, w 2010 roku rzucił tutaj 68.78 metrów. Zwycięzcą konkursu został Jamajczyk Fedrick Dacres z wynikiem 68.51 metrów.

W biegu na 800 metrów Mistrz Świata z Birmingham- Adam Kszczot- uzyskując najlepszy wynik w tym sezonie 1:46.23 zajął dzisiejszego wieczoru 7. miejsce w dobrze obsadzonym biegu. Po udanym dla Adama sezonie halowym, możemy być pewni, że z biegu na bieg będzie on się rozkręcał i trafi z formą na sierpniowe Mistrzostwa Europy.

Justyna Święty-Ersetic była naszą jedyną reprezentantką w biegu na 400 metrów kobiet. Po dobrym biegu Justyna uzyskała czas 51.59 sekund co dało jej 4. miejsce. Nie jest to najlepszy wynik w sezonie dla Justyny, jednak jest to kolejny bieg w dobrym tempie, co pokazuje, że nasza zawodniczka jest świetnie przygotowana do tegorocznych startów.

W skoku o tyczce mężczyzn również mieliśmy dwóch Polaków. Paweł Wojciechowski po świetnym skoku na 5.78 metrów uplasował się na 2. miejscu dzisiejszego mityngu. Jedynym, który przeskoczył Pawła, był Sam Kendricks, który w trzeciej próbie zaliczył wysokość 5.84 metrów. Przykrą niespodziankę sprawił dziś Piotr Lisek, który trzykrotnie nie zaliczył początkowej wysokości (5.62 metrów) i ostatecznie nie został sklasyfikowany w dzisiejszych zawodach.

W ostatniej rozegranej dzisiaj konkurencji- 3000 metrów z przeszkodami- wystartował Krystian Zalewski. Niefortunnie, nasz zawodnik nie ukończył dzisiejszego biegu. Tak więc na wypełnienie minimum na Mistrzostwa Europy przez Krystiana musimy poczekać do następnego startu.