EBLK: Dogrywka w meczu kolejki

14 sty 2018, 21:11

Mnóstwo emocji w Toruniu! Artego Bydgoszcz pokonało po dogrywce Energę 85:76. W Polkowicach CCC musiało uznać wyższość akademiczek z Gorzowa Wlkp. Natomiast w Gdynii akademiczki z Lublina musiały uznać wyższość Basketu 90.

Derby pomiędzy Energą a Artego lepiej rozpoczęły torunianki, które po pierwszej odsłonie  prowadziły już 25:16. W kolejnych minutach nic się nie zmieniło i wypracowana przewaga pozwoliła udać się do szatni z 9-punktowym handicapem (41:32). Otwarcie drugiej połowy należało do Energii. Pierwsze minuty torunianki wygrały 13:0!!! Jednak od tego momentu coś się w zespole trenera Paulauskasa przestało się kleić. Po drugiej stronie straty skutecznie odrabiały głównie Adamowicz, Żurowska-Cegielska oraz Szott-Hejmej, by po 30 minutach tracić tylko… 6 „oczek” – 51:57. W ostatniej kwarcie doskonale grała… Adamowicz, która trafieniem zza linii 6,75 dała wyczekiwany remis po 61. Kolejne akcje to punkty Żurowskiej-Cegielskiej i to Artego było na prowadzeniu – 65:64. Gdy na zegarze do końcowej syreny pozostawało 19 sekund tylko raz z linii rzutów wolnych trafiła Hornbukcle (72:69) i swoją szansę miało Artego. Herkt i „spółka” zdali egzamin na „5”, gdyż wyrównała O’Neil. Jednak pozostawały jeszcze 3 sekundy…celny rzut Cain po dobitce ucieszył wszystkich kibiców „Katarzynek”, jednak w dniu dzisiejszym rywalki miały w składzie Julię Adamowicz, która sekundę przed zakończeniem trafiła na dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry  Artego mocno cisnęło raz po raz karało Energę. Ostatecznie derby po raz drugi w tym sezonie dla zespołu z Bydgoszczy. Pomogło w tym aż 27 strat Katarzynek (przy 10 rywalek).
Energa Toruń – Artego Bydgoszcz 76:85  (25:16, 16:16, 16:19, 17:23, dogrywka 2:11)
Toruń: Hornbuckle 29, Skobel 18, Cain 12 (12zb), Grigalauskyte 12 (11zb), Tłumak 3, Diawakana 2
Bydgoszcz: O’Neil 26, Adamowicz 15, Żurowska-Cegielska 14, Szott-Hejmej 11, Stankovic 7, McBride 6, Stallworth 6

Po pierwszej połowie gdynianki wygrywały już dziewięcioma punktami, ale nie sprawiało to, że ten mecz był dla nich łatwy w kolejnych częściach meczu. Trzecia kwarta była zdecydowanie lepsza dla lublinianek, a to oznaczało wyrównaną sytuację w końcówce. W niej lepszy był Basket 90, który wygrał ostatecznie 74:64. Victoria Jankoska z 19 punktami i 8 zbiórkami była najlepszą zawodniczką gospodyń. Uju Ugoka zanotowała 17 punktów dla zespołu przyjezdnego.

Basket 90 Gdynia – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 74:64 (20:17, 19:13, 14:20, 21:14)

CCC POLKOWICE – AZS AJP INVESTIN GORZÓW WIELKOPOLSKI 83:91 (25:25, 11:27, 31:17, 16:22)

Po piętnastu kolejkach w tabeli ligowej prowadzi Wisła Kraków, przed Artego Bydgoszcz.