Euroliga: CCC wraca z tarczą

Aktualizacja: 26 sty 2017, 03:19
25 sty 2017, 18:36

Bardzo przeciętna skuteczność CCC nie przeszkodziła w odniesieniu pierwszej wygranej w Eurolidze. Zwycięstwo ważne, w dodatku odniesione na wyjeździe. Na pokonanym polu “Pomarańczowe” pozostawiły Nadieżdę Orenburg.

Mimo, że to ekipa Nadieżdy rozpoczęła od prowadzenia 5:0 drużyna z Polkowic szybko wyszła na prowadzenie. Jednak obie drużyny miały problemy ze skutecznością. W drugiej kwarcie obraz gry nie specjalnie się zmienił, ale to jednak ekipa CCC wyszła na prowadzenie 23:20 po dwudziestu minutach.

Ekipa z Polkowic rozpoczęła spotkanie dobrze i w niespełna pięć minut powiększyły przewagę do 10 „oczek” – 32:22. Festiwal błędów trwał w najlepsze także w IV kwarcie. Jakimś sposobem doprowadziło to po trafieniu Williams do stanu 44:49 dla CCC. Jeszcze lepiej dla koszykarek z Orenburga było na 2 minuty i 25 sekund przed końcową syreną, gdy skuteczna była Petrushina. Sama końcówka to przede wszystkim rzuty wolne, które lepiej wykonywała drużyna z Dolnego Śląska.

Nadieżda Orenburg – CCC Polkowice 50:60 (11:8, 9:15, 15:17, 15:20)
Orenburg: Zahui 14 (15zb), Williams 11 (14zb), Ouvina 9, Petrushina 6, Anoikina 4, Mitchell 3, Beglova 3
Polkowice: Harrison 14, Faulkner 14, W. Musina 12, Rezan 10 (11zb), Gala 6, Leciejewska 2, Musina 2