Euroliga kobiet: CCC kończy przegraną

22 lut 2017, 20:10

W ostatnim spotkaniu grupowym koszykarki CCC przegrały na wyjeździe z mistrzyniami Euroligi z 2016 roku. Wynik spotkania nie miał znaczenia na układ w grupie. UMMC zajęły pierwsze, a CCC ósme (ostatnie) miejsce w grupie.

Dzięki skutecznym rzutom polkowiczanek na początku spotkania UMMC prowadziło tylko 10:7. Jednak zawodniczki z Jekaterynburga to czołówka nie tylko z Starego Kontynentu. Szybka seria UMMC 11:0 i wydawało się, że już jest po zawodach. Jednak w drugiej kwarcie podjęły rękawice. Ze stanu 21:7 doprowadziły tylko do dwóch oczek straty. Ponownie jednak w połowie drugiej kwarty ekipa z Rosji ponownie zaliczyła mini serię punktową i powoli przejmowały już kontrolę nad spotkaniem.

Po zmianie stron jedyne co można powiedzieć o spotkaniu to … tylko, że się odbyła. W trzeciej kwarcie “Pomarańczowe” w ogóle nie istniały. Wynik tej odsłony 30:10 dla rosyjskiej ekipy.

Czwarta kwarta nie zmieniła nic w grze żadnej ekip. Było to tylko już dobijanie leżącego.

UMMC Jekaterynburg – CCC Polkowice 94:57 (21:14, 24:21, 30:10, 19:12)

Jekaterynburg: Meesseman 20, Taurasi 18, Griner 15, Torrens 11, Toliver 9, Belyakova 8, Vieru 4, Arteshina 3, Nolan 2, Baric 2, Lyttle 2
Polkowice: Rezan 14, Ortiz 9, R. Musina 9, Gala 8, Harrison 7, Faulkner 6, Stankiewicz 3, W. Musina 1