TBLK: Pszczólki pokonują Energę

Aktualizacja: 11 lut 2016, 06:10
10 lut 2016, 21:23

Pszczółka AZS UMCS Lublin pokonał Energę Toruń 75:74 w pierwszym meczu 18. kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet. Najważniejsze punkty w tym spotkaniu zdobywała Jhasmin Player.

Koszykarki Pszczółki drugi raz w ciągu kilku dni rozegrały dwa mecze ligowe. Oba kończyły się różnicą jednego punktu. Tym razem na korzyść zespołu z Lublina. W czwartej kwarcie przewaga Pszczółki AZS UMCS wynosiła już dziewięć oczek. Podopieczne trenera Omanicia rzuciły jeszcze sie do odrabiania strat. Pogoń torunianek była prawie skuteczna. Właśnie prawie… Na minutę do końca przegrywały już tylko 72:74. Kluczowe akcje wykonała Jhasmin Player. Ta najpierw trafiła z linii rzutów wolnych, a potem wykorzystała stratę Taylor i zdobyła kluczowe dla losów meczu punkty.

Dodajmy, że to spotkanie w ramach osiemnastej kolejki Tauron Basket Ligi Kobiet jako jedyne zostało rozegrane zgodnie z terminarzem. Pozostałe rozegrane zostaną w pierwszej połowie marca.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Energa Toruń 75:74 (16:17, 22:16, 19:18, 18:23)

Pszczółka AZS UMCS: Mingo 16, Makowska 14, Szumełda-Krzycka 14, Dorogobuzova 13, Player 9, Owczarzak 7, Metcalf 2, Szczepanik 0.

Energa: Taylor 23, Ajavon 16, Tłumak 15, Walich 13, Skorek 5, Szczechowiak 2, Idczak 0, Macaulay 0, Misiek 0.