MHW: Piękny triumf Polski po dramatycznym spotkaniu!!!

18 sie 2014, 23:22

Reprezentacja Polski wygrała po dramatycznym spotkaniu z Rosją 3:2 w meczu kończącym XII memoriał Huberta Jerzego Wagnera! Mimo tego zwycięstwa zajęliśmy drugie miejsce w turnieju. Triumfowali nasi dzisiejsi rywale.

Pierwszy set to fatalny początek Polaków. Nasza gra się nie kleiła, fatalnie prezentował się Dawid Konarski przez co większość seta przegrywaliśmy różnicą 5-6 punktów. W końcówce sygnał do ataku dał Nowakowski dzięki świetnej zagrywce, ale to pozwoliło tylko na dojście do dwóch punktów (23:21). Potem sprawy w swoje ręce wzięli Rosjanie i wygrali całego seta 25:22.

Drga odsłona to istny rollercoaster. Zaczęliśmy od zejścia na pierwszą przerwę techniczną z wynikiem 4:8. Jednak mozolne dochodzenie rywala sprawiło, że w pewnym momencie wyrównaliśmy! Powodem tych zmian była na pewno zmiana rozgrywającego, który poruszył szczelny jak ściana blok Rosjan. Co więcej nasza świetna gra w końcówce spowodowała grę na przewagi, którą wygraliśmy 26:24!

Kolejny set rozpoczął się wyjątkowo spokojnie. Ewidentnie dłuższa przerwa uspokoiła zapędy obu drużyn. Dopiero od stanu 6:6 Rosjanie ponownie uruchomili swój blok i zeszli na pierwszą przerwę techniczną z wynikiem 6:8. Kolejne punkty to niestety powiększanie przewagi przez reprezentację Rosji. Na drugą przerwę techniczną schodziliśmy przegrywając już 12:16. Druga faza seta to niestety utrzymywanie wysokiej przewagi przez naszych rywali. Polaków było stać tylko na lekki zryw w końcówce, ponownie przy zagrywce Nowakowskiego. Koniec końców przegraliśmy tego seta 25:20.

4.set wyjątkowo lepiej rozpoczęli Polacy, którzy na pierwszą przerwę techniczna schodzili prowadząc 8:4. Kolejne punkty to wyłącznie gra punkt za punkt, a co za tym idzie na kolejnej przerwie było…16:12. Reszta seta toczyła się już pod nasze dyktando. Rosjanie byli w stanie nas jeszcze nastraszyć zdobywając w końcówce 3 punkty pod rząd, ale to my wygraliśmy tą odsłonę na przewagi do 24!

Tie-break rozpoczął się podobnie do tego sprzed dwóch dni, czyli od prowadzenia Polaków 8:4! Tym razem jednak Rosjanom nie udało się odrobić strat tak jak Bułgarom i Polacy pewnie wygrali piątą odsłonę 15:9 i całe spotkanie 3:2!!!

Autor: Damian Wilary

Źródło: Presstv.ir