Puchar CEV: Zdecydował złoty set. Grot Budowlani byli krok od finału

28 lut 2024, 08:35

Ekipa Grot Budowlanych Łódź niespodziewanie przegrała pierwszy mecz półfinałowy Pucharu CEV z Viteos Neuchatel UC 1:3. W rewanżu polski zespół zagrał jednak znakomicie i nadrobił straty. Ostatecznie o tym, kto powalczy o złoty medal, zadecydował więc złoty set. W nim lepsze okazały się Szwajcarki.

Horror w Szwajcarii. Do finału zabrakło dwóch punktów

Łodzianki występując przed własną publicznością przegrały ze szwajcarskim Viteos Neuchatel UC 1:3 (25:17, 21:25, 26:28, 22:25). Siatkarki Grot Budowlanych była więc w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem. Biało-czerwony zespół musiał wygrać za trzy punkty, a następnie okazać się lepszym w złotym secie, aby awansować do finału Pucharu CEV. Niestety, udało się osiągnąć tylko pierwsze z założeń.

Polki wygrały w Szwajcarii 3:1 (25:21, 25:21, 17:25, 25:23). Dzięki temu doszło do złotego seta. Niestety, niebiesko-biało-czerwone źle zaczęły decydującą partię i po chwili mistrzynie Szwajcarii prowadziły już 3:0. Budowlane nie rezygnowały jednak z marzeń o finale i doprowadziły do remisu 13:13.

Dwa otatnie punkty wyszarpały gospodynie. Najpierw wykorzystały swoją akcję, a później skutecznie zablokowały atak Jeleny Blagojević i wygrały 15:13. Tym samym do Szwajcarki awansowały do finału Pucharu CEV. Tam zagrają z Paris Volley lub Reale Mutua Fenera Chieri.

Półfinał Grot Budowlanych Łódź to najlepszy wynik polskiego klubu żeńskiego w Pucharze CEV od sezonu 2014/15. Wówczas Atom Trefl Sopot zagrał w finale z Dynamem Krasnodar.