Projekt Warszawa wygrywa Challenge Cup! Olbrzymi sukces polskiej drużyny

Aktualizacja: 28 lut 2024, 10:59
27 lut 2024, 22:20

Siatkarze Projektu Warszawa osiągnęli największy w swojej historii sukces na międzynarodowej arenie! Stołeczna drużyna wygrała w rewanżowym starciu 3:1 z włoskim Vero Volley Monza i po raz pierwszy w historii sięgnęła po puchar Challenge Cup.

Projekt Warszawa wygrywa Challenge Cup

Przed niecałym tygodniem, w starciu przed własną publicznością siatkarze Projektu Warszawa wygrali 3:1 i wypracowali sobie sporą przewagę w kontekście pojedynku rewanżowego. Do upragnionego sukcesu wystarczyło im wygranie dwóch setów.

Pierwsza odsłona rewanżowego starcia była niezwykle zacięta, ale zakończyła się wygraną warszawskiego zespołu 27:25. W drugim secie Projekt był zdecydowanie lepszy i triumfował 25:16, co jednocześnie zagwarantowało mu pierwsze w historii zwycięstwo w Challenge Cup!

Pomimo rozstrzygnięcia losów dwumeczu, walka w rewanżowym spotkaniu trwała. Trzeci set padł łupem gospodarzy, którzy już bez większego ciśnienia o rezultat wygrali 25:17. W czwartym secie Projekt dopiął jednak swego i po zwycięstwie 25:22 triumfował też w całym spotkaniu!

Vero Volley Monza – Projekt Warszawa 1:3 (25:27, 16:25, 25:17, 22:25)

Jest to pierwszy w historii warszawskiego klubu europejski puchar. W przeszłości zespół ten już raz grał w finale Challenge Cup – miało to miejsce w sezonie 2011/12. Wówczas, jeszcze jako AZS Politechnika Warszawska, stołeczna ekipa przegrała 2:3 z Tytanem AZS Częstochowa.

Puchar Polski: Raków rozbity! Piast Gliwice w półfinale